Yükleniyor...

Coinbase, cüzdanına mesajlaşma özelliği ekledi

Kripto para borsası Coinbase, cüzdanına mesajlaşma özelliği eklediğini duyurdu.

coinbase

Kripto para borsası Coinbase, cüzdanına mesajlaşma özelliği eklediğini duyurdu.

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, SEC ile olan yasal mücadelesi devam ederken geliştirmelere devam ediyor. Şirket, cüzdanına mesajlaşma özelliğini eklediğini kullanıcılarıyla paylaştı.

Coinbase, cüzdanına yeni özelllikler eklemeye devam ediyor

Coinbase, XMTP ile birlikte çalışarak merkeziyatsiz mesajlaşma özelliğini cüzdanlara eklediğini duyurdu.

Bu yeni mesajlaşma sistemi, uçtan uca şifreleme sağlıyor ve mesajları XMTP ağı üzerinde güvenli bir şekilde depoluyor. Coinbase, XMTP projesiyle iş birliği yaparak cüzdan teklifine şifreli mesajlaşma mekanizması entegre etti.

Coinbase Wallet’ın mesajlaşma özelliği, kripto kullanıcılarının Ethereum Layer-1 ve Layer-2 hesapları arasında güvenli iletişim kanalları kurmasına olanak tanır. Kullanıcılar, cb.id, Ethereum İsim Hizmeti ve Lens profilleri tarafından sağlanan kripto alan adlarını kullanarak kimlik doğrulama yapabilirler.

coinbase

XMTP’nin tasarımı, Blockchain hesaplarıyla ilişkili herhangi bir kimlik çözümüyle uyumlu olmasını sağlar ve Blockchain seviyesinde değişiklik gerektirmez.

Coinbase kullanıcılarının cüzdanlarına bağlı mesajlar, Lens Protokolü ve XMTP ile entegre olan diğer merkezi olmayan sosyal medya uygulamalarına taşınabilir. Bu entegrasyon sayesinde konuşmalar farklı platformlar arasında sorunsuz bir şekilde devam edebilir ve kullanıcılar daha esnek bir hizmet alabilir. Mesajlar, sadece görüşme katılımcıları arasında paylaşılan güvenlik anahtarlarıyla şifrelenir ve ek bir güvenlik katmanı eklenir.

Ayrıca, güncelleme kullanıcıların USD Coin (USDC) kullanarak mesajlaşma arayüzü içinde gaz ücreti ödemeden başkalarına ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Bu entegrasyon, işlem sürecini basitleştirir, adres girişiyle ilgili sorunları ortadan kaldırıyor ve mesajlaşma ile ödemelerin işlevselliğini birleştirerek uygulamayı daha da kullanıcı dostu yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner