Yükleniyor...

Cboe, spot Bitcoin ETF’leri için Coinbase ile anlaştı

Spot Bitcoin ETF başvurusu için Cboe, Coinbase ile anlatığını duyurdu.

cboe

Spot Bitcoin ETF başvurusu için Cboe, Coinbase ile anlatığını duyurdu.

Kirpto para piyasasında spot Bitcoin ETF başvurularınsa Coinbase rüzgarı esmeye devam ediyor. Bununla birlikte birçok başvuru yapan şirket başvurularını yenilerken, Coinbase ile anlaşmalarını da ekledi.

Cboe de Coinbase ile anlaşan şirketler arasına katıldı

Cboe, Salı günü Coinbase ile spot Bitcoin ETF’leri için gözetim paylaşım anlaşmasına vardığını açıkladı. Bu anlaşma, ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF yarışında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Wise Origin Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Trust, VanEck Bitcoin Trust, Invesco Galaxy Bitcoin ETF ve ARK 21Shares Bitcoin ETF başvuruları için yapılan değişiklikler arasında bu anlaşmaya atıfta bulunuldu. Cboe, daha önce bu anlaşmayı beklediğini belirtmişti.

coinbase islemleri

Cboe, yapılan değişikliklerden birinde şu ifadeleri kullanarak Coinbase ile yapılan anlaşmayı duyurdu:

“Borsa, 21 Haziran 2023 tarihinde Coinbase, Inc. tarafından işletilen ABD merkezli bir spot ticaret platformunda işlem gören ve ABD doları cinsinden Bitcoin’in önemli bir kısmını temsil eden bir gözetim paylaşım anlaşmasına (“Spot BTC SSA”) girmek için şartlar konusunda bir anlaşmaya vardı.”

Spot Bitcoin ETF’leri için rekabet hızla artarken, büyük şirketler arasında BlackRock ve Fidelity gibi isimler de Coinbase’i gözetim paylaşım ortağı olarak listelemeye başladı. Buna karşın, SEC henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Ek olarak, geçmişte dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu endişelerini dile getirerek önceki başvuruları değerlendirirken dikkatli davranmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner