Yükleniyor...

Cboe Digital, Marj İşlemleri için Onay Aldı

ABD'nin önemli bir opsiyon borsası olan Cboe Digital'in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için marjlı vadeli işlem sunma başvurusu, ABD Emtia Düzenleyicisi tarafından onaylandı.

cboe

ABD’nin önemli bir opsiyon borsası olan Cboe Digital‘in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için marjlı vadeli işlem sunma başvurusu, ABD Emtia Düzenleyicisi tarafından onaylandı.

Cboe, 2017 Aralık’tan beri kripto vadeli işlem sözleşmeleri sunarken, marj işlemleri kullanıcılar tarafından kullanılamıyordu. Yeni onay ile birlikte kullanıcılar, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerini için ön ödeme yapmak zorunda olduklarından dolayı çok daha az ticaret gerçekleştirecektir. Onay, aracıların gözaltına alınmasına gerek kalmadan kripto vadeli işlemlere erişmesine izin vereceği için Cboe tarafından olumlu bir adım olarak görüldü.

Yetkililerden Açıklama Geldi

Cboe Digital Başkanı John Palmer, yaptığı açıklamada , “Bir spot piyasaya sahip olmamız konseptinin de avantajları olduğu yer burasıdı. Katılımcıları gözaltına almaya veya fiziksel varlığa dokunmaya zorlamak zorunda kalmak istemedik.” dedi.

CFTC Komiseri Christy Goldsmith Romero, Cboe’nun sisteme olan yaklaşımını övdü. Ayrıca diğer kripto şirketlerinin Cboe’nun liderliğini takip etmesi ve her şeyden önce mevcut geleneksel pazar yapısına uyması gerektiğini vurgulayarak şöyle dedi;

“Son yıllarda kripto firmaları, düzenlemeye tabi olmayan bir ortamda var olan bir iş modelini veya pazar yapısını alıp düzenlemeye tabi ortama taşımaya çalıştı. CFTC, düzenlenmemiş bir ortamdaki modeller veya yapılarla ilişkili risklere açılan bir pencereye sahip değildir.”


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner