Yükleniyor...

Apple Vision Pro Özellikleri Nedir? Apple VR Gözlük Fiyatı

Apple Vision Pro nihayet metaverse'e adım attı.

apple vision pro vr

Apple Vision Pro nihayet metaverse’e adım attı. Uzun süredir gündemde olan yeni Apple VR gözlük fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekti. Bizde Vision Pro ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

Apple Vision Pro Özellikleri

Öncelikle Vision Pro, bir artırılmış gerçeklik cihazı olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bir kadran kullanarak hem artırılmış gerçeklik hem de tam sanal gerçeklik arasında geçiş yapabilme özelliğine sahiptir. Cihaz, kumandasız bir yapıya sahiptir ve uygulamaları açmak için sadece onlara bakmanız yeterlidir. Seçmek için dokunabilir ve kaydırmak için hafifçe vurabilirsiniz. Ayrıca, sesli komutlar da kullanarak cihaza talimat verebilirsiniz.

Apple Vision Pro;

  • İki saate kadar dayanan harici bir pili barındırır.
  • Cebe sığabilmesi için esnek dokuma bir kablo ile bağlanabilir.
  • Son derece keskin olan ekranı sayesinde 4K video sunabilir.
  • M2 işlemci ile çalışır.
  • Aynı zamanda R1 adı verilen yeni bir çipi içerir.
apple vision pro 1

Apple ayrıca Vision Pro başlığıyla birlikte TV ve Arcade içeriklerini sergilemek için Disney’in premium içeriklerini de dahil etti. Disney, Vision Pro başlığıyla spor, Star Wars, Marvel, National Geographic ve daha fazlası için temalı deneyimleri tanıttı. Disney+, cihaz piyasaya sürüldüğünde kulaklıkla birlikte kullanılabilecek.

Vision Pro aynı zamanda sinematik bir video izleme deneyimi sunarak ekranı odanın boyutlarının ötesine ölçeklendirebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca, VR gözlük, “Apple’ın ilk 3D kamerası” ve Spatial Audio ile videolarda derinlik sunma yeteneğine sahiptir.

Apple VR Gözlük Fiyatı

Apple Vision Pro VR gözlük Türkiye fiyatı henüz belli değil, ancak ABD fiyatı 3 bin 500 dolar olarak açıklandı. Öte yandan Apple VR gözlük Türkiye fiyatının 100 bin liranın üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

apple vision pro vr gozluk

Vision Pro, kullanıcıların MAC bilgisayarlarına bağlanarak ve Vision Pro üzerinde çalışan uygulamaları da dahil ederek ekranlarını sanal bir alanda genişletmelerine olanak sağlar.

Vision Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte, iPhone ve iPad uygulamaları visionOS üzerinde çalışabilecek ve geniş bir uygulama yelpazesi sunacak. Hem uyumlu iPhone ve iPad uygulamaları hem de visionOS için özel olarak geliştirilmiş uygulamalar, keşfetmek için yenilenmiş bir App Store’a sahip olacak. Vision Pro’nun güvenlik tarafında ise Optik Kimlik (Optic ID) özelliği bulunacak. Bu özellik sayesinde, cihaz takıldığında kullanıcının iris taramasıyla tanınması sağlanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner