Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Bitcoin’e (BTC) Fark Atıyor!

ETH/BTC paritesi, Mayıs ayının başından bu yana yüzde 9,50 değer kazandı, Etherereum'un Bitcoin'e olan üstünlüğü neyi ifade ediyor?

eth

ETH/BTC paritesi, Mayıs ayının başından bu yana yüzde 9,50 değer kazandı, Etherereum’un Bitcoin’e olan üstünlüğü neyi ifade ediyor?

Ethereum partiesi, yaklaşık bir aydır Bitcoin’e kafa tutuyor. 0,063’ten 0,0699’a gelen ETH/BTC, her ne kadar değer olarak az görülse de, kripto endüstrisi adına büyük bir artış gösterdi. Shapella güncellemesine yaklaşırken büyük bir heyecan yakalayan altcoin’lerin öncüsü, bu olayı teknik tarafa da yansıtmıştı. 10 ay aradan sonra zirve fiyatına temas eden ETH, BTC’ye olan üstünlüğü, günden güne devam ettiriyor.

Ethereum’un Bitcoin’i Sollaması, Ne Belirtisi Olabilir?

Shapella’ya yaklaşıldıkça ETH miktarını artıran kripto yatırımcısının, aslında güncelleme bitmesine rağmen cüzdanlarında ETH bulundurmaya devam ettiklerini görüyoruz. Güncellemenin sonlanmasıyla satış dalgasının görülmemesi, ETH fiyatını istikrarlı tutan başlıca unsurlardan oldu. Buna ek olarak ETH Stake olayının her geçen gün artış göstermesi, Ethereum’a duyulan ilgiyi artırdı.

ETH’nin bu şekilde bir hakimiyet kurması, kripto yatırımcısının altcoin’lere olan inancını gösteriyor. Ayrıca yatırımcıların geneli, Bitcoin düşse bile ETH’nin bu durumdan daha az oranda etkileneceğini ifade ediyor. Stake miktarlarınında devamlı artış göstermesi, yatırımcının ekosistemden ayrılmadığını hatta yeni yatırımcıların ekosisteme dahil olduğunu işaret ediyor.

Ekran Resmi 2023 06 03 17.26.59

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner