Yükleniyor...

Apple’ın Metaverse Hamlesi, Coin’ler için Yetersiz Kaldı

Teknoloji devi Apple, dün akşam saatlerinde VR/AR gözlüğü ile Metaverse'e adım attı, fakat Bitcoin'de (BTC) başlayan düşüş, Metaverse coin'lerini de dip seviyelere çekti.

metaverse coin

Teknoloji devi Apple, dün akşam saatlerinde VR/AR gözlüğü ile Metaverse’e adım attı, fakat Bitcoin’de (BTC) başlayan düşüş, Metaverse coin’lerini de dip seviyelere çekti.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı duyurusu sonrasında hareketlenen Metaverse ile ilgili projeler, SEC’in Binance’a dava açmasıyla etkisini kaybetti. Altcoin piyasasını derinden etkileyen bu durum, Metaverse coin’lerini net bir şekilde düşürdü. Günün en çok değer kaybedenler listesini kaplayan Metaverse coin’leri, yatırımcılarda korku yarattı.

Ekran Resmi 2023 06 06 10.03.28

Metaverse, Kaybedenler Listesinin Üst Sıralarında

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 24 saatin en çok değer kaybedenleri listesinde genellikle Metaverse projeleri yer alıyor. The Sandbox (SAND), yüzde 13,65 oranında düşerek listede ikinci sırada, Decentraland (MANA), yüzde 11,65 düşerek listenin dördüncü sırasında yer alıyor.

SEC’in Binance’i hedef almasına kadar istikrarlı bir şekilde yükselen Metaverse furyası, bu olay ile birlikte ivmesini kaybetti. Satış yönlü işlemlerin giderek ağırlık bastığı Metaverse projelerinin bundan sonra nasıl devam edeceği merak konusu.

Ekran Resmi 2023 06 06 09.45.52 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner