Blockchain Derneği SEC'i Prometheum için sıkıştırıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Blockchain Derneği SEC’i Prometheum için sıkıştırıyor

Blockchain Derneği, Prometheum'un onayı ile ilgili SEC'ten soruşturma istiyor.

gary gensler sec

Blockchain Derneği, Prometheum’un onayı ile ilgili SEC’ten soruşturma istiyor.

Kripto savunucuların damarına basan Prometheum’un kurucu ortağı sektörde tepki topluyor. Bununla birlikte, Blockchain Derneği de Prometheum’un SEC’ten aldığı onaya dair soruşturma başlatılmasını istedi.

Blockchain Derneği SEC’i Prometheum onayı için soruşturma istiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain Derneği, Prometheum‘un özel amaçlı broker bayi lisansının SEC tarafından onaylanması için iç soruşturma talep ediyor. Prometheum, ABD’de kriptoya özgü yeni mali yasaların gerekli olmadığını savunan bir şirket olarak bilinirken, Blockchain Derneği bu konuda şeffaflık istedi.

Blockchain Derneği, Prometheum’a verilen özel amaçlı broker bayi lisansının şüpheli olduğunu belirterek, SEC’nin bu konuda bir soruşturma yapması gerektiğini düşünüyor. Dernek, lisansın veriliş süreci ve Prometheum’un SEC ile olan ilişkileri konusunda endişelerini dile getiriyor.

sec

Prometheum’un lisansı almasıyla ilgili olarak, Blockchain Derneği özel amaçlı komisyoncu satıcı lisansının gerekliliklerini yerine getirmek için gerekli adımların atılmadığını ve diğer kripto firmalarının benzer başvurularının reddedilmesine rağmen Prometheum’a lisans verildiğini iddia ediyor.

Mektupta, Prometheum’un piyasada haksız bir avantaj elde etmek için SEC ile kişisel bağlantılarını kullanmış olabileceği ve lisansın veriliş sürecinde etik kaygılar olduğu belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x