Yükleniyor...

Elon Musk Dogecoin (DOGE) Balinalarının Satışlarını Destekleyeceğini Söyledi!

Tesla CEO'su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında, Twitter'dan önemli bir açıklamada bulundu.

dogecoin elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında, Twitter’dan önemli bir açıklamada bulundu. Musk, en son attığı tweet’inde elinde büyük miktarlarda Dogecoin tutanlara seslendi. Musk, kripto para birimindeki servet dağılımını eleştirdi.

Musk, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Dogecoin sahipleri coin’lerinin çoğunu satarsa, tam desteğimi alacak. Bence tek gerçek sorun çok fazla yığılma/yoğunlaşma olması.”

Kısacası Musk’a göre DOGE’da tek gerçek sorun, Dogecoin balinaları. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde DOGE’ların %27’sinin sadece bir kişide olduğunu vurgulamıştık. Hatta elinde DOGE tutanların ilk 20’si tüm DOGE’ların %50’sine sahip. Musk da bu mesajında bu konuya vurgu yapıyor.

Bir takipçisinin “Bitcoin için de aynı şey geçerli. Satoshi’nin elinde hala 1 milyon Bitcoin var” ifadelerine ise Musk, şu şekilde cevap verdi:

“BTC için bu rakam kabul edilebilir. Dogecoin’inki daha yığılmış durumda.”

Novogratz’dan Cevap Geldi

Elon Musk’ın bu tweet’ini RT’leyen Mike Novogratz ise, şu ifadeleri kullandı:

“Bir sahibinin tüm DOGE’ların yüzde 27’sine sahip olduğu söylenmişti. Ve ilk 20 ise %50’ye sahip. DOGE aşağıya doğru ilerliyor.”

Elon Musk’ın bu tweet’inin ardından DOGE, son 24 saatte %20 oranında düşüş yaşadı. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,0526 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner