Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Elon Musk Dogecoin (DOGE) Balinalarının Satışlarını Destekleyeceğini Söyledi!

Elon Musk Dogecoin (DOGE) Balinalarının Satışlarını Destekleyeceğini Söyledi!

ABONE OL:google-news

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında, Twitter’dan önemli bir açıklamada bulundu. Musk, en son attığı tweet’inde elinde büyük miktarlarda Dogecoin tutanlara seslendi. Musk, kripto para birimindeki servet dağılımını eleştirdi.

Musk, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Dogecoin sahipleri coin’lerinin çoğunu satarsa, tam desteğimi alacak. Bence tek gerçek sorun çok fazla yığılma/yoğunlaşma olması.”

Kısacası Musk’a göre DOGE’da tek gerçek sorun, Dogecoin balinaları. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde DOGE’ların %27’sinin sadece bir kişide olduğunu vurgulamıştık. Hatta elinde DOGE tutanların ilk 20’si tüm DOGE’ların %50’sine sahip. Musk da bu mesajında bu konuya vurgu yapıyor.

Bir takipçisinin “Bitcoin için de aynı şey geçerli. Satoshi‘nin elinde hala 1 milyon Bitcoin var” ifadelerine ise Musk, şu şekilde cevap verdi:

“BTC için bu rakam kabul edilebilir. Dogecoin’inki daha yığılmış durumda.”

Novogratz’dan Cevap Geldi

Elon Musk’ın bu tweet’ini RT’leyen Mike Novogratz ise, şu ifadeleri kullandı:

“Bir sahibinin tüm DOGE’ların yüzde 27’sine sahip olduğu söylenmişti. Ve ilk 20 ise %50’ye sahip. DOGE aşağıya doğru ilerliyor.”

Elon Musk’ın bu tweet’inin ardından DOGE, son 24 saatte %20 oranında düşüş yaşadı. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,0526 dolardan işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar