Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Sessizliğini Bozdu: “Önemli Bir Gelişme”

Dogecoin (DOGE), dün geceden bu yana ciddi düşüş yaşadı.

doge musk

Dogecoin (DOGE), dün geceden bu yana ciddi düşüş yaşadı. Kripto para birimi bir ara Binance’te 0.16 dolar seviyesine kadar geriledi. Dogecoin’in düşüş yaşamasıyla beraber yatırımcılar Elon Musk’ın sessiz kalmasına tepki gösterdi. Elon Musk’a güvendiğini söyleyen birçok isim Musk’ın bir an önce DOGE hakkında bir şeyler söylemesi gerektiğini ifade etti.

En büyük DOGE destekçisi Tesla CEO’su Elon Musk, düşüş sırasında sessizliğini bozarak DOGE işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkında bir tartışmaya katkıda bulundu. Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll, geliştiricilerin mevcut DOGE işlem ücretlerini azaltabileceği konusuna karşı çıkanları ikna etmeyi planladığını tweetledi.

Elon Musk, bunun üzerine yorum yaparak, ücretlerin düşürülmesinin önemli bir gelişme olacağını söyledi.
Daha önce Tesla CEO’sunun kripto paranın işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını bildirmiştik.

Ross Nicoll da bu geliştiricilerden biri. Nicoll tarafından ilkbaharda başlatılan bu tartışmada topluluk, madencilerin motive olması için DOGE ücretlerini azaltmanın en iyi yolunu arıyor. Mayıs ayının ortalarında Musk, Dogecoin parametrelerinin Bitcoin’den daha iyi bir ödeme birimi olabilmesi adına nasıl iyileştirilebileceğine dair vizyonunu paylaşmıştı. Bunlar arasında DOGE işlem ücretlerini yüzde 100 azaltmak vardı. İdeal olarak, Musk’a göre Dogecoin yeterince hızlı olmalı ve işlem ücretleri ucuz olmalı, çünkü DOGE ile bir fincan kahve satın almak kahvenin kendisinden daha pahalıya mal olmamalı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner