Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Sahiplerinin Merkezi Borsaları Kullanmamaları Gerektiğini İma Etti

Tesla CEO'su Elon Musk, favorisi olan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) hakkında konuşmaya devam ediyor.

elon musk reuters2 16 9 1630397982

Tesla CEO’su Elon Musk, favorisi olan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) hakkında konuşmaya devam ediyor. Musk, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile kısa bir tartışma yaşadıktan sonra kripto para borsalarını hedef aldı.

Yakın tarihli bir tweet’te milyarder, Dogecoin sahiplerinin kendi özel anahtarlarını kontrol edebilmeleri için merkezi kripto para platformlarından paralarını çekmelerinden yana olduğunu ima etti.

Musk, “not your keys, not your crypto” düşüncesini daha önce de desteklemişti. Popüler isim Şubat ayında, kullanıcıların fonlarını kontrol etmesine izin vermeyen herhangi bir kripto para cüzdanından “ne pahasına olursa olsun kaçınılması” gerektiğini tweetlemişti.

O zamanlar Musk ayrıca, 2014’teki yıkıcı saldırıda 850.000 BTC kaybeden, şu anda feshedilmiş olan kripto para borsası Mt. Gox hakkında bir Chuck Norris meme’i yayınlamıştı.

Kripto sahipleri, olası saldırılar veya diğer olaylar nedeniyle kriptolarını borsalarda tutmaktan endişe eder. Bununla birlikte, süreç çok hantal olduğundan ve fon kaybına neden olabileceğinden, yeni başlayanların kriptolarını kendi kendilerine saklamaması gerektiğine inananlar da var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner