Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Tweet’lerine Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE), son 1 aydır Elon Musk'ın desteğini pek görmüyordu.

musk doge

Dogecoin (DOGE), son 1 aydır Elon Musk’ın desteğini pek görmüyordu. Uzun bir aradan sonra Musk’ın tweet’inin ardından zaten sürdürdüğü yükselişini devam ettirdi.

Ünlü girişimci ve Tesla ile SpaceX’in CEO’su Elon Musk, neredeyse bir ay süren aradan sonra ilk kez Dogecoin hakkında tweet attı. Emojilerin yer aldığı bir dizi şifreli tweetin ardından Musk, İspanyol ressam ve heykeltıraş Joan Miró’nun bir eserini paylaştı. Musk bu eseri paylaşırken en sevdiği kripto para birimine atıfta bulunarak “Doge Barking at the Moon” ifadelerini kullandı. Eserin orijinal ismi ise “Dog Barking at the Moon“.

DOGE, Musk’ın tweet’inden bu yana neredeyse yüzde 12 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı. Geçen ay, kripto para trader’ı Andrei Badoiu, Elon Musk her tweet attığında otomatik olarak Bitcoin satın alan bir bot geliştirmişti. Milyarder, herhangi bir Twitter gönderisiyle kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde etkili olabiliyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı

Dogecoin, dün piyasa değeri bakımından ilk 10’a girmiş, akşam saatlerinde Chainlink’in (LINK) atağı nedeniyle ilk 10’un dışına itilmişti. Fakat Musk’ın tweet’inin ardından DOGE tekrar 10. sıraya yerleşmeyi başardı. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,137681 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin son 24 saatte %18, son 7 günde %133.1, son 1 ayda %141 ve son 1 senede %6888 oranında yükseliş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner