Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin’den (DOGE) Nefret Eden Bitcoin (BTC) Maksimalistlerine Gülüyor

Elon Musk, kripto para birimleri çevresinde dönen holigan düşüncelerin pek de hayranı değil.

elon musk bitcoin maksimalist kavga doge

Elon Musk, kripto para birimleri çevresinde dönen holigan düşüncelerin pek de hayranı değil.

Tesla CEO’su Elon Musk, görünüşe göre milyarder Mark Cuban ve bir grup Bitcoin sever arasındaki son tartışmada tarafını seçti. Girişimci, Dogecoin’i “Bitcoin maksimalistlerine” karşı savunduğu için “Shark Tank” sunucusunu öven bir tweet’e gülerek yanıt verdi.

Popüler Bitcoin savunucularından Preston Pysh, Cuban’a meme kripto para birimi Dogecoin hakkında konuşmayı bırakması için yalvardı ancak tabiki de bu isteği gerçekleşmedi.

Pysh Elon Musk’ı Eleştirdi

Musk’a yanıt olarak ise Pysh, Musk’ın “Saturday Night Live” açılışını yapmasından bu yana Dogecoin’in Bitcoin’e karşı ne kadar kötü performans gösterdiğini canlı bir şekilde gösteren grafiği yayınladı. Pysh, şunları söyledi:

“Asıl şaka, fanatik takipçilerine oynadığın şakadır, Elon. Tesla bilançonuzda ne yaptığınıza bakmak yerine, Doge hakkında söylediklerinizi dinlediler.”

Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapmasına rağmen Musk, Bitcoin maksimalistleriyle sürekli alay etmekte. Mayıs ayında Tesla patronu, Dogecoin savunuculuğu hakkında “iğrenç” sohbetler başlattığı için Peter McCormack’ı eleştirmişti.

Ağustos ayında Musk, Cuban’ın ödemeler söz konusu olduğunda Dogecoin’in en güçlü kripto para birimi olduğu konusundaki görüşüne katılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner