Yükleniyor...

Elon Musk En Sevdiği Kripto Paranın Dogecoin Olduğunu Söyledi

Elon Musk'un yeni favori kripto parası Dogecoin.

Elon Musk Dogecoin

Elon Musk’un yeni favori kripto parası Dogecoin. Salı günü (1 Nisan şakası olarak) Dogecoin’in CEO’su olmak için potansiyel bir aday olarak davet edilmesinin ardından, Tesla CEO’su Dogecoin’in “en sevdiği para birimi” olduğunu söyledi.

Mizah amaçlı olarak başlatılan, ancak Bitcoin’e benzer bir işlevselliğe sahip olan Dogecoin, Musk’un ilgisini çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Musk daha sonra attığı bir tweet’le, Dogecoin görseli yayınladı ve “Dogecoin rulz” dedi. Rulz, internetin yazılı kuralları anlamında ve Musk’ın kastettiği şey ise argoda bu harika demek.

Dogecoin, diğer pek çok kripto paradan ayırt edici özellikleri bulunmamasına rağmen oldukça popüler olmaya devam etmektedir. Bir noktada, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Buna karşın uzun zaman boyunca bir baloncuk olarak görüldü.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Dogecoin şu anda 370 milyon doların üzerinde bir değere sahip ve toplam piyasa değerine göre en büyük 25. kripto para birimi. Fiyatı yalnızca son 24 saatte %30’dan fazla arttı.

Musk daha önce benzer şekilde Bitcoin olmak üzere kripto para birimleriyle ilgilendiğini söylemişti. Bu yüzden en son Dogecoin’e ilgi gösterdiğini açıklaması şaşırtıcı değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner