Yükleniyor...

Ana Akım Medya Bitcoin Piyasası Hakkında Korku Salma Peşinde!

Bitcoin (BTC) fiyatı dün sabah 5.

Bitcoin Ana Akım Medya

Bitcoin (BTC) fiyatı dün sabah 5.000 doların biraz üstüne çıktı ve bu durum piyasanın dibinde işaretler arayan birçok Bitcoin boğası tarafından memnuniyetle karşılandı. Bununla birlikte, ana akım medyadaki bazı kişiler hala gölgeleme yapma, FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yayma peşinde. Evet, Bloomberg’in köşe yazarı Leonid Bershidsky gibi isimler tam olarak bunu yapıyorlar.

“Bitcoin Tekrar Çalışıyor” başlıklı bir yazısında Leonid Bershidsky, “Sadece görmezden gelin. Açıklaması her ne olursa olsun, kriptoyu yükseltmek için iyi bir neden yokt.” diyerek fikrini öne sürdü.

Bershidsky cesaretle kripto para birimleri hakkında iyi/olumlu bir haber veya gelişme olmadığını iddia ederek şunları söyledi:

Son zamanlarda kripto para birimleri hakkında iyi bir haber olmadı. Yatırımlar veya ödemeler olarak daha fazla benimsenme görmüyorlar ve merkez bankalarının, hükümetlerin ve büyük kripto para deneyleri amatörlüğün ötesine geçmedi. Yine de kötü haberler var. Daha büyük kesimlerin daha fazla kripto para, daha fazla pompa ve dump planı var.

Peki, durum Bershidsky’nin söylediği kadar kötü mü?

Dün, Bitcoin’in ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network 5 milyon dolarlık önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Kiev Şehir İdaresi İdaresi (KCSA) yetkililerinin, kentin toplu taşıma sisteminde Bitcoin (BTC) ödemelerinin kabul edilmesinin esaslarını yeniden inceledikleri bildiriliyor.

Bitcoin’in zincir içi işlemleri istikrarlı bir şekilde yükseldi ve son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ontario, Innisfil kasabası, yakında emlak vergileri için Bitcoin kabul eden Kanada’daki ilk belediye olacak. Ve bunların hepsi sadece son iki haftada yaşanan gelişmeler.

Buna karşın Bershidsky gibi ana akım medyadaki birçok önemli isim Bitcoin ve kripto paralara ilişkin bu önemli gelişmeleri görmemezlikten geliyor.

Temellerini göz ardı ederek, büyük bir yeşil mumun oluştuğunu gösteren klasik teknik analiz teorisi gibi birçok teknik gösterge var, ancak Bershidsky bunları da reddetiyor:

Küçük gerçek işlem hacimleri göz önüne alındığında, herhangi bir sayıdaki etkinlik Salı günkü yükselişe neden olmuş olabilir: Birden fazla borsaya 100 milyon dolarlık Bitcoin satınalma siparişi veren “gizemli alıcı” ya da SEC’in borsa yatırım fonlarını onayladığını söyleyen bir 1 Nisan Şakası hikayesiyle çılgına dönen botlar bile.  Her ikisi de olmayabilir: Belki de yeterli sayıdaki perakende yatırımcı tüm iyimser tweetleri gördü ve piyasayı yükseltti. Bu bazen küçük, vahşi piyasalarda olduğu gibi eksik kalma korkusuna dayanan bir çılgınlığa yol açtı.

Kripto para analisti “Filb Filb” bu fiyat artışının güçlü bir ihtimal olduğunu açıkça öngörüyordu. Öncü kripto para birimi yükselen bir kama oluşumunun zirvesi olan yukarı doğru direncinin kapısını çalıyordu. Bahsedilen kamalardaki kopma, ancak baş tarafa patlayıcı bir hareket garantisi sağladı.

Genel olarak, Bershidsky’nin Bitcoin’in hamlesine olan tepkisi göz ardı edilmemelidir, çünkü ana akım medyadan kripto para birimi piyasası hakkında tavsiye almak akıl dışıdır. Özellikle Bloomberg’in köşe yazarlarına piyasayı hareketlendirmeleri karşılığında ek olarak para verdiği bilinen bir gerçek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner