Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Büyük Servet Transferi ile Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolara Ulaşacak mı?

Büyük Servet Transferi ile Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolara Ulaşacak mı?

ABONE OL:google-news

Kripto araştırma şirketi Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis’e göre, Bitcoin fiyatı önümüzdeki yıllarda %1.000 artışla 50.000 dolara tırmanabilir. Çünkü Milenyum kuşağı 10-30 yıl içinde Baby Boomers kuşağının servetini devralacak.

30 Trilyon Dolarlık “Büyük Servet Transferi”

Selkis attığı tweet’te önümüzdeki 20 yıldan fazlaki bir süreçte 30 trilyon dolarlık büyük servet transferi olacağını dile getiriyor. Selkis, bu servetin %1’inin Bitcoin’e gelmesi durumunda kripto para birimi multi trilyon dolarlık bir varlık sınıfına dönüşeceğini belirtiyor. Ve ona göre böyle bir durumda Bitcoin fiyatı 50.000 doları görebilir.

Selkis’in hesaplamasına bakarak 30 trilyon doların %1’i 300 milyar dolar oluyor. Bugün Bitcoin’in toplam piyasa değeri 83 milyar dolar. Buna karşın, kripto para piyasasının toplam değeri 162 milyar dolar. Yani mevcut toplam piyasa değerinin yaklaşık iki katı ve Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık 4 katı kadar bir para girişinden söz ediliyor.

eToro sosyal ticaret platformunun kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, bu tahminin kesin olarak gerçekleşebileceği görüşünde. Greenspan, 300 milyar doların Bitcoin’e gelmesi durumunda toplam piyasa değerinin 10 ila 20 kata kadar kolayca artabileceğinin altını çiziyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar