Yükleniyor...

Bitcoin Lightning Network 5 Milyon Doları Aştı!

Bitcoin zincir dışı ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network (LN), Bitcoin fiyatının %15'den fazla artırmasıyla 5 milyon dolarlık rekor kapasiteye ulaştı.

Bitcoin Lightning Network

Bitcoin zincir dışı ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network (LN), Bitcoin fiyatının %15’den fazla artırmasıyla 5 milyon dolarlık rekor kapasiteye ulaştı.

Ağ Kapasitesinde %40’dan Fazla Artış

Kaynak izleme sitesi 1ml.com’dan gelen veriler, geçtiğimiz aya kıyasla Bitcoin Lightning Network ağ kapasitesinin neredeyse yüzde 50 oranında arttığını gösteriyor. Bugün (2 Nisan), Bitcoin Lightning Network ağ kapasitesi hem BTC hem de USD bazında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1062 BTC’ye ulaştı.

Bitcoin Lightning Network İstatistikleri

1ml.com, yükselişini sürdüren Lightning Network ile ilgili diğer ölçütleri de gösteriyor. Ağdaki düğüm (node) sayısı Mart ayına kıyasla %11 oranında artmış durumda. Buna ek olarak kanal sayısı yine bir önceki aya kıyasla %24’ten fazla artarak 39.126’ya ulaştı.

En sonki rakamlar, Lightning Network’ün en yeni özelliği olan Lightning Loop’un geçen ayın sonunda piyasaya sürülmesiyle geliştiricilerin devam eden ilerlemelerinin bir sonucu olarak geliyor. Büyük güncellemelerin çoğunda olduğu gibi, Lightning Loop da deneysel bir teknoloji olarak işlem yapmak için LN kullanımını basitleştirmeyi amaçlıyor.

LN kullanımında tüketici odaklı diğer hizmetlerin sayısıda her geçen gün artıyor. ABD’nin yanı sıra Avrupayı ve Kanada’yı kapsayacak şekilde genişlemeyi amaçlayan LN’i kullanarak artık pizza siparişi vermek mümkün. LN’nin zamanla daha fazla hizmette kullanılması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner