Yükleniyor...

Bitcoin’deki Sert Yükseliş Sonrası Sektörün Önemli İsimleri Neler Söyledi?

Bugün Bitcoin'in (BTC) 5.

Bitcoin Fiyatı 1

Bugün Bitcoin’in (BTC) 5.000 doları aştığı bir güne uyandık. Haberi hazırladığımız sırada, CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin fiyatı 4.784,76 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatlik değişimi %15’den fazlaydı.

Bitcoin’deki bu sert yükseliş doğal olarak insanların birbirlerine neden diye sorular sormasına neden oldu. Sabah saatlerindeki Bitcoin pompası için herkesin kendi sebepleri var gibi görünüyor.

Oanda Corp. Bloomberg’e fiyat hareketinin Bitcoin’in olgunlaşmamışlığının bir başka örneği olduğunu söyledi.

Bitcoin hala perakende lideri. Hala nispeten sofistike olmayan bir ticaret alanı.

Bazıları biraz farklı görüşlere sahip ve fiyat hareketinin önemli olduğunu düşünmüyorlar. Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu’ya göre, bugün için özel bir şey olduğunu söylemek mümkün değil. Chu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Bitcoin piyasası ve genel olarak kripto para piyasası, diğer piyasalara göre daha küçük ve daha duygusal olmaya devam ediyor. Hala coşku dalgalarına maruz kalıyor. Bugün özel bir şey olduğunu sanmıyorum.

Bitspark CEO’su George Harrap, özel olarak düzenlenen finansal, yazılım, veri ve medya şirketine yaptığı şeyi duraklatacağını ve işlerin buradan nasıl sallandığını göreceğini söyledi. Bitcoin’in neden bu kadar yüksek pompalandığına ilişkin olarak ise şunları söyledi:

Neden? Şu anda herkes tahminde bulunuyor.

LMAX Borsası’nın stratejisti Joel Kruger şunları söyledi:

Merkez bankaları, 2008 krizinden on yıl sonra hissiyatı yüksek tutmak için görülmemiş bir para baskısı ve küresel ekonomiyi ayakta tutmak için kendilerini tükettikleri bir dönemde,   sınırlı arz ve dayandığı çekici bir teknoloji ile eşler arası merkeziyetsiz bir para birimi cazip bir alternatif seçenek olabilir.

İşin Basit Teknik Analizi

Bitcoin fiyatı aylardır yükselen bir kamanın sancısında, bazılarının klasik teknik analiz teorisi başına bir yükseliş modeli olduğunu söyleyecektir. Söz konusu kamadan çıktıktan sonra büyük bir pompanın yaşanması gerekiyordu.

EToro’dan Mati Greenspan, CNBC’ye şunları söyledi: “Bazı giriş emirleri ve stop kayıpları hemen yukarıda gruplandırıldı.”

Analist ayrıca, hacimce en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Bitfinex’teki short’ların aylık düşük seviyelerde olduğunu ve trader’ların uzun süreli bir ralli için hazırlanabileceğini öne sürüyor.

CryptoCompare’den Charles Hayter şunları söyledi:

Bitcoin, bir süredir alım satım aralığına bağlı ve 2018 yılında tahakkuk eden olumsuz duyguların bir kısmını sarstı. Bu tetikleyici, fiyatı yönlendiren ve bir breakout’ı tetikleyen hacim yönündeki fiyat eylemi ile gerçekleşti.

Boğa hissi dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Bitmex’te de hissediliyor. Alım ve satım pozisyonları şu anda sırasıyla 62 ila 38’de boğa piyasasına doğru eğriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner