Yükleniyor...

Elon Musk, Jack Dorsey’in Enflasyonla İlgili Endişelerini Yineledi

Tesla CEO'su Elon Musk, enflasyon tartışmasına ağırlık verdi.

elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, enflasyon tartışmasına ağırlık verdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir açıklamasında enflasyon hakkında devam eden tartışmayı güçlendirdi. Dünyanın en zengin adamı uzun vadeli tahminler yapmaktan kaçınırken, Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un ABD’deki paranın düşen hızıyla ilgili tweetine yanıt olarak kısa vadede “güçlü enflasyonist baskı” olduğunu yazdı.

Geçen hafta, Twitter CEO’su Jack Dorsey, “her şeyi değiştirecek” olan yakın hiperenflasyon hakkında uyarıda bulunduktan sonra Twitter’da büyük bir tartışma yarattı.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ise kısa süre önce yüksek enflasyonu “sinir bozucu” olarak nitelendirdi, ancak sonunda soğuyacağını düşündüğünü söyledi.

Katılanlar da Oldu Eleştirenler de

Bitcoin topluluğunun üyeleri, görüşlerini bir kez daha haklı çıkardığı için Twitter patronunu överken, eleştirmenler onun uğursuz tahminini felaket tellallığı olarak nitelendirdi.

Sağlam bir kripto para birimi şüphecisi olarak bilinen ekonomist Steve Hanke, Dorsey’i “sorumsuz” yorumlar yapmakla suçladı. Venezuela da dahil olmak üzere dünyada hiçbir ülkenin şu anda hiperenflasyon yaşamadığına dikkat çekti. Dorse ise buna gülerek yanıt verdi.

Musk’ın enflasyon hakkındaki son yorumu, Tesla rallisi sayesinde kişisel servetinin 289 milyar dolara yükselmesinin ardından geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner