Yükleniyor...

Elon Musk Köpeğinin Fotoğrafını Paylaştı, Yatırımcılar Heyecanlandı

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğini duyurmuştu.

115973269 gettyimages 1229893511

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğini duyurmuştu. Tesla CEO’su sonunda köpeğiyle kavuştu ve Twitter üzerinden takipçileriyle bu anı paylaştı.

Bununla birlikte, Musk’ın bu paylaşımının ardından Floki Inu (FLOKI) yükselişe geçti. Kripto varlık Coingecko verilerine göre son 24 saatte %85 oranında arttı. Floki Inu kripto para birimi, 28 Haziran’da Binance Smart Chain’de (BSC) oluşturuldu. Bunun nedeni ise Musk’ın sahipleneceğini köpeğinini ismine Floki koyacak olmasıydı.

Ekran Resmi 2021 09 13 12.11.00

Dogecoin’den farklı olarak Floki, “proof of meme” tarafından desteklenen deflasyonist bir kripto para birimidir. Otomatik Farm yoluyla token tutan kullanıcıları ödüllendirir. Meme coin şu anda yalnızca Uniswap ve PancakSwap’ta mevcut ancak ekip, projenin yol haritasına göre merkezi borsalarda da listelenmesini planlıyor.

Musk ayrıca, geçtiğimiz aylarda Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğini duyurmasının ardından Dogecoin topluluğunda da heyecan dalgalarına neden oldu ve orijinal meme coin’in fiyatını keskin bir şekilde yükseltti.

İnsanlar Shiba Inu Sahipleniyor

Musk’ın savunuculuğu ve Dogecoin’in popülaritesiyle beraber gerçek Shiba Inu köpekler de büyük ilgi görmeye başladı. Köpek yetiştiricisi Jeri Burnside, şunları söyledi:

“Tüm yetiştirici arkadaşlarım yavru köpek istekleri alıyor ve kilometrelerce uzunlukta bekleme listeleri var.”

Ancak Burnside, bu kadar yüksek düzeyde bir popülerliğin sözde “yavru çiftliklerde” etik olmayan üremeye yol açabileceğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner