Yükleniyor...

Elon Musk, Kripto Para Dolandırıcılığını Eleştirdi

Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığı konusuna şakayla karışık bir biçimde değindi.

BPO01.21.gettyimages 1183851343 2048x2048 1

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığı konusuna şakayla karışık bir biçimde değindi. Musk, hediye dolandırıcılığı konusuna vurgu yaptı.

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, dün akşam “Dolandırıcılar dışında kripto para sektöründe vaat yoktur. Doğruyu söyleyen insanlar size her şeyin riskle ilgili olduğunu söyleyecektir. Karınız yalnızca kendi riskini alan diğer insanlardan gelir. Para kaybederseniz, başka birinin riskini ödemiş olursunuz. sonuçta bu sizin seçiminiz” ifadelerini kullanan bir tweet attı.

Markus’un kripto para dolandırıcılığı hakkında yaptığı uyarıya cevap veren Musk, bir kez daha kripto para birimi hediye dolandırıcılığının yaygınlaşmasına dikkat çekti.

“Mükemmel Cevap”

Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’a, “ben sana 2 DOGE yollasam sen bana sonra 1 DOGE yollar mısın” ifadelerini kullanarak, en sık karşılaşlılan dolandırıcılık yöntemini şakayla karışık eleştirmiş oldu. Markus ise Musk’ın ifadelerinin riskler hakkındaki uyarısına “mükemmel cevap” olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere dolandırıcılar genellikle ünlülerin isimlerini kullanıp bir cüzdan adresi verip “şu kadar kripto para yollarsanız size şu kadar geri yollayacağız” ifadeleriyle insanları kandırmaya çalışıyor. Musk’ın değindiği nokta da bu.

Ayrıca hatırlarsınız, Temmuz 2020’de Musk’ın Twitter hesabı, sosyal medya platformu tarihindeki en büyük hack sırasında bir Bitcoin hediye dolandırıcılığının reklamını yapmak için geçici olarak ele geçirilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner