Yükleniyor...

Elon Musk, Kripto Para Vergisi Tartışmasına Katıldı

Tesla CEO’su Elon Musk, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un ABD’deki kripto para vergisi tartışması hakkındaki tweet’ine destek verdi.

elon musk kripto para vergisi tartismasina katildi

Tesla CEO’su Elon Musk, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un ABD’deki kripto para vergisi tartışması hakkındaki tweet’ine destek verdi. Musk, değişikliği bir felaket olarak nitelendiren Armstrong’a katılarak “aceleci yasaları zorunlu kılan hiçbir kriz yok” dedi.

Coinbase CEO’su da tepki toplayan vergi hükmünün en hararetli eleştirmenleri arasında yer aldı. 10 tweet’lik bir bilgiselinde Armstrong, öfkesini senatörler Portman ve Warner tarafından önerilen değişikliğe yöneltti. Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“Warner, son dakikada hangi teknolojilerin kripto para alanında olup, hangilerinin olmayacağına karar verecek bir değişiklik önerdi, bu bir felaket.”

Armstrong ayrıca insanları Portman-Warner değişikliğini reddetmeye ve Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis üçlüsünün değişikliğine oy vermeye çağırdı.

Eleştirmenler, tasarının ABD’de kripto para alanının gelişimini tehdit edebileceğine ve madencileri, doğrulayıcıları, akıllı sözleşmeleri, açık kaynak geliştiricilerini ve diğerlerini “büyük raporlama yükümlülükleri” ile üzerek sektördeki yeniliği diğer ülkelere yönlendirebileceğine inanıyor.

Armstrong, bu gereksinimlerin Coinbase ve diğer borsaların müşterilerinin işlemlerini geleneksel finansal hizmet kuruluşlarından daha yakından “gözetlemelerini” gerektireceğini yazdı ve okuyucuları temsilcilerinden gözetim dilini kaldırmalarını istemeye çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner