Yükleniyor...

Elon Musk, Neden Dogecoin (DOGE) Yanlısı Olduğunu Açıkladı

Tesla CEO'su, Jack Dorsey tarafından Web3 ve ademi merkeziyetçilikle ilgili başlatılan tartışmaya ağırlık verdi; Musk, Bitcoin ve Web3'e karşı çıkarak Dogecoin'den tekrar bahsetti.

elonn

Tesla CEO’su, Jack Dorsey tarafından Web3 ve ademi merkeziyetçilikle ilgili başlatılan tartışmaya ağırlık verdi; Musk, Bitcoin ve Web3’e karşı çıkarak Dogecoin’den tekrar bahsetti.

Elon Musk, Rug Radio’nun kurucusu ve girişimci Farokh Sarmad tarafından Jack Dorsey’e karşı başlatılan yakın tarihli bir tweet dizisindeki tartışmaya katıldı. Konu Web3 teknolojisi ile ilgiliydi.

Musk Bitcoin’in Zenginlere Güç Verdiğini Düşünüyor

Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un Bitcoin’in sadece varlıklı insanlara güç vermesiyle ilgili tweetine katıldı. Tesla CEO’su ve en etkili Dogecoin hayranı, DOGE’u tam olarak bu yüzden desteklediğini de ifade etti.

Bilindiği üzere Musk, geçmişte birçok kez DOGE’un “halkın kripto para birimi” olduğunu belirtti. Musk bundan birkaç gün önce ise Web3’ü yatırımcılar ve genel halk tarafından beklendiği kadar devrimci olmayabileceğini öne sürmüştü.

Jack Dorsey’den Ethereum Eleştirisi

Bu haftanın başlarında, Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, Web3 teknolojisini Silikon Vadisi’ndeki risk sermayedarlarının sahip olduğu ve dolayısıyla merkezileştirilen bir şey olarak konumlandırdı.

Dorsey, ilk olarak ETH karşıtı olduğunu reddetti ve yalnızca merkezileşmeye ve “kurumsal kontrollü yalanlara” karşı olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner