Yükleniyor...

Elon Musk, NFT’sine 420 Milyon Dogecoin (DOGE) Değer Biçti

Beeple, Elon Musk'a NFT'si için 69 milyon dolar teklif etti, ancak Tesla CEO'su yalnızca Dogecoin (DOGE) kabul edeceğini söyledi.

elon musk nft dogecoin

Beeple, Elon Musk’a NFT’si için 69 milyon dolar teklif etti, ancak Tesla CEO’su yalnızca Dogecoin (DOGE) kabul edeceğini söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da en son kripto para çılgınlığı ile ilgili bir tekno şarkı paylaşarak non fungible token (NFT) trenine atladı.

Dijital sanatçı Mike Winkelmann (Beeple) milyardere geçtiğimiz hafta Christie’s’de satışa sunulan NFT kolajı için kısa süre önce aldığı 69 milyon doları teklif etti.

Ancak Musk, yalnızca Dogecoin’i (DOGE) kabul edeceğini söyledi ve fiyatı 420 milyon token (yazının yazıldığı sırada yaklaşık 15,2 milyon dolar) olarak belirledi.

Şarkının sözleri, “HODL” kısaltmasıyla birlikte dönen bir “kupa” eşliğinde dijital sahiplik kavramını kısaca açıklıyor:

“Gösterişiniz için NFT, bilgisayarlar asla uyumaz, doğrulanır, garantilidir.”

Musk’ın kız arkadaşı Grimes, Şubat ayının sonlarında NFT’lerinden birkaçını 5,8 milyon dolara sattı, ancak şarkıdaki ses onun sesi değildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner