Yükleniyor...

Elon Musk Sayesinde Yükselişe Geçen Kripto Para İki Kez Rug Pull Yaptı!

Tesla CEO’su ve Dogecoin (DOGE) fanı Elon Musk’ın tweet’i nedeniyle ciddi bir yükselişe geçen Floki Inu (FLOKI) adlı token, 2 kez rug pull gerçekleştirdi.

375241F6 3FCE 4B43 BB86 5C4D759F7E5F

Tesla CEO’su ve Dogecoin (DOGE) fanı Elon Musk’ın tweet’i nedeniyle ciddi bir yükselişe geçen Floki Inu (FLOKI) adlı token, 2 kez rug pull gerçekleştirdi. Floki Inu, yatırımcılar sözleşmeyle ilgili sorunlar olduğunu fark edince problemle karşılaştı ve sonunda olay büyüdü.

Tesla’nın sahibi ve kripto para topluluğunun kötü şöhretli isimlerinden Elon Musk, 25 Haziran’da yeni Shiba Inu cinsi köpeğinin Floki olarak adlandırılacağını tweetledi ve bu tweet sonrasında bu isimle birçok token çıktı. Beklendiği gibi, bu amaçsızca yaratılmış paralar arasında dolandırıcılık ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi de Ethereum (ETH) tabanlı Floki Inu oldu. FLOKI büyük ilgi ve fon çekti.

Tarihsel olarak, Elon Musk’ın tweetleri piyasayı büyük ölçüde hareket ettirdi ve birçok amaçsız token’ın ortaya çakmasına yol açtı. Floki Inu’nun foyası, yatırımcıların sözleşmeyle ilgili sorunlar olduğunu fark etmesiyle beraber ortaya çıktı. Kullanıcılar satın aldıkları token’ları satmaya çalışırken uyarı mesajları almaya başladı. Satışları sadece proje sahipleri yapabilince, durumun dolandırıcılık olduğu anlaşıldı.

Bununla birlikte, projenin dolandırıcılığının ortaya çıkmasına rağmen, kumar oynamayı seçen birçok kişi için kaçırma korkusu (FOMO) hüküm sürdü. Projenin V2 versiyonu ortaya çıkınca, yatırımcılar buna da yatırım yaptı. Fakat aynı problemler FLOKI V2’de de yaşandı.

Yani proje yatırımcıları 2 kere dolandırmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner