Yükleniyor...

Elon Musk: Tesla Muhtemelen Bitcoin (BTC) Kabul Etmeye Devam Edecek

Tesla CEO'su Elon Musk, The B Word etkinliğinde Tesla'nın çevresel endişeler nedeniyle ödeme aracı olarak Bitcoin (BTC) kabul etmeyi durdurması hakkında konuştu.

musk b word

Tesla CEO’su Elon Musk, The B Word etkinliğinde Tesla’nın çevresel endişeler nedeniyle ödeme aracı olarak Bitcoin (BTC) kabul etmeyi durdurması hakkında konuştu.

Elon Musk, Bitcoin’in potansiyeli olduğunu ama şu an enerji konusunda endişeler yarattığını ifade etti. Musk, son yaşanan Çin baskısından sonra madencilerin Çin’i terk ettiğini ve Bitcoin’in daha yeşil enerjiye dönmeye başladığını ifade etti. Musk, şunları söyledi:

“Tesla hiç Bitcoin satmadı. Muhtemelen ileride ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye devam edeceğiz. Bitcoin madencilerini yenilenebilir kaynaklara taşımak için bilinçli bir çaba olduğu sürece Tesla bunu destekleyebilir.”

Musk’ın yanı sıra Cathie Wood da Bitcoin enerji kullanımı hakkında konuştu. Wood, “Bitcoin, geleneksel paralara göre çok daha çevreci” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner