Yükleniyor...

Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Katıldı, DOGE için Ne Anlama Geliyor?

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter’da %9,2’lik "pasif hisse" satın alarak Twitter’ın en büyük hissedarı oldu.

Musk on Twitter

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da %9,2’lik “pasif hisse” satın alarak Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. Bu gelişmenin ardından Twitter hisseleri yükseliş gösterdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ın yönetim kuruluna katıldığını duyurdu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Musk’ın şirketin yönetim kuruluna katılacağını duyurdu.

Musk, 2. sınıf yönetici olarak görev yapacak ve görev süresi 2024’te Twitter hissedarları toplantısında iki yıl içinde sona erecek.

Uzun vadeli bir Dogecoin yatırımcısı olan Musk daha önce, Dogecoin’i sosyal medyada uygulanmasını destekleyeceğini ve hatta yeni bir platform oluşturmayı ciddi olarak düşündüğünü belirtmişti.

Tesla CEO’su, artık Twitter’daki karar verme sürecini etkileyebildiğine göre, Twitter’daki kullanıcılara Dogecoin’i tanıtmak için yeni projeler geliştirebilir.

Dogecoin (DOGE) Artışa Geçti

Elon Musk’ın Twitter yönetim kuruluna katıldığını duyurmasının ardından Dogecoin yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre yazı yazıldığı sırada Dogecoin, %4.49 oranla yükselerek 0.157 dolardan işlem gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner