Yükleniyor...

Avrupa Komisyonu, Dijital Avro ile İlgili Sorunları Ele Alıyor

Avrupa Birliği'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, bugün gerçekleşen istişarede, Avrupa Birliği'nin dijital avro çıkarması durumunda, mahremiyet ve kara para aklamayla mücadele gibi alanlarda yasal oluşturması gerekeceğini ifade etti.

ab2

Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, bugün gerçekleşen istişarede, Avrupa Birliği’nin dijital avro çıkarması durumunda, mahremiyet ve kara para aklamayla mücadele gibi alanlarda yasal oluşturması gerekeceğini ifade etti.

Brüksel’de gerçekleşen istişarede ortaya çıkan fikir çağrısı, henüz dijital avronun çıkarılıp çıkarılmayacağına dair resmi bir karar olmadan önce yapıldı.

3 Mayıs’a kadar devam edecek olan istişare, kullanım kolaylığı, ücretler, standartlar ve finansal istikrarı korumak gibi dijital avro ile ilgili konuları ele alıyor.

İstişarede, dijital avronun AB sakinleri, turistler veya ticari ortaklar tarafından kullanılabileceği ifade edildi.

Belge, gelecek yılın başlarında çıkabilecek yasa tasarılarının muhtemel bir habercisi olarak görülüyor.

Dijital bir euro tasarımının gizliliği nasıl koruyabileceği ve işlem yapan taraflar veya bankaları arasında anonimliğe nasıl izin verebileceği konusunda fikirler ortaya atılmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner