Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Satın Almak İçin 8,4 Milyar Dolarlık Tesla Hissesini Sattı

Tesla CEO'su Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan başvuruya göre Twitter'ı satın almak için Tesla'daki yaklaşık 8,4 milyar dolarlık hissesini sattı.

elon musk 2

Tesla CEO’su Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvuruya göre Twitter’ı satın almak için Tesla’daki yaklaşık 8,4 milyar dolarlık hissesini sattı.

Musk, Salı ve Çarşamba günlerinde hisselerin büyük kısmını elden çıkardı. Son olarak dün 5,2 milyon daha hisse satan Musk, daha fazla TSLA satışı yapmayacağını söyledi.

Tesla’nın hisse fiyatı Salı günü %12 düştü ve satıştan sonra yükselişe geçti. Cuma günü TSLA %3.9 artış yaşadı.

Twitter yönetim kurulu 25 Nisan’da Musk’ın şirketin toplam kontrolü için hisse başına 54.20 dolar (toplamda 44 milyar dolar) teklifini kabul etti. Anlaşma hala düzenleyici kurumların onayını gerektiriyor.

Wedbush Securities analisti Daniel Ives, Twitter satın alımının Tesla hissedarları içi sıkıntı yaratabileceğini ifade etti.

Musk, %17’lik hisseyle şirketin en büyük hissedarı olma özelliğine sahip. Musk daha önce de büyük mikyarlarda hisse sattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner