Yükleniyor...

Elon Musk, Ukrayna’ya Destek İçin Starlink Uydu İnternet Hizmetini Devreye Soktu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Ukrayna’ya destek vermek için ülkede Starlink uydu internet hizmetini devreye soktu.

elon musk ukraynaya destek icin starlink uydu internet hizmetini devreye soktu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Ukrayna’ya destek vermek için ülkede Starlink uydu internet hizmetini devreye soktu. 

SpaceX’in kurucusu milyarder iş insanı Elon Musk, ülkenin Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov’un kendisine ulaşmasının ardından ülkeye internet konusunda destek sağlamayı kabul etti. NetBlocks’a göre, Rusya ilerledikçe Ukrayna’nın birçok yerinde internet bağlantısında önemli kesintiler yaşanıyor.

Federov, SpaceX’in uydu internet hizmetine atıfta bulunarak, “Ukrayna’ya Starlink istasyonları sağlamanızı istiyoruz” dedi. Federov’un tweetinden birkaç saat sonra Musk, Starlink’in artık Ukrayna’da aktif olduğunu ve hizmeti kullanmak için daha fazla terminal gönderdiğini söyleyerek yanıt verdi. Ancak Musk, terminalleri ülkeye nasıl getireceği konusundaki detayları belirsiz bıraktı. Bu terminaller, halkın Starlink ağına erişebilmesi için gerekli.

Söz konusu hamle Musk için bir ilk değil. Daha önce de volkanik bir patlamanın ardından interneti yeniden kurmak zorunda kalan Tonga’ya yaklaşık 50 Starlink terminali göndermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner