Yükleniyor...

Rari Governance (RGT) Nedir? RGT Coin Yorum ve Geleceği 2022

Rari Governance (RGT), çok çeşitli farklı kullanıcı profilleri için büyüyen bir yatırım ürünleri paketine sahip bir DeFi platformudur.

Rari Governance

Rari Governance (RGT), çok çeşitli farklı kullanıcı profilleri için büyüyen bir yatırım ürünleri paketine sahip bir DeFi platformudur.

Rari Capital’in merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri paketi, teknik ve teknik olmayan kullanıcılar, yüksek veya düşük risk profilleri ile acemi ve uzman kullanıcılar arasındaki DeFi boşluğunu kapatmayı amaçlamaktadır. Rari’nin teklifleri, kullanıcı topluluğu tarafından hem şekillendirilir hem de yönetilir. Rari’nin yönetim tokeni RGT, zincir içi oylama ve teklif süreçleri için kullanılır ve ayrıca kullanıcıların likidite havuzu katkılarından getiri elde edebilecekleri birincil araç olarak hizmet eder.

Rari Governance (RGT) Nedir?

Rari Capital, geniş bir DeFi kullanıcı profili yelpazesi için fayda sağlamak üzere tasarlanmış bir merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri paketidir. Rari kripto platformunun protokol yelpazesi, çeşitli yollarla yatırım üzerinde toplam getiri oluşturmak ve sunmak içindir. Bu yatırım ürünleri, her türden DeFi kullanıcısına kripto varlıklarını büyütmek ve DeFi’ye katılmak için basit ve güvenli bir yol sunar.

Özünde, Rari Capital aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Getiri toplayıcı: Platform, USD Coin (USDC), dai (DAI), Ether (ETH) gibi varlıklar dahil olmak üzere çeşitli likidite havuzları sunar. Her havuz için, kullanıcılar desteklenen tokenı yatırır ve karşılığında ilgi yaratan bir token alır. Rari’nin getiri toplayıcısı, güvenlik açısından değerlendirilen bir DeFi ödünç verme protokolleri koleksiyonu aracılığıyla otomatik olarak en yüksek getiriyi arar ve kullanıcılar paralarını istedikleri zaman Rari’nin desteklenen varlıklarından herhangi birine çekebilir.
  • Fuse: Fuse, kullanıcıların dijital varlıkları eşler arası (P2P) ödünç vermelerine ve ödünç almalarına olanak tanıyan bir açık faiz oranı protokolüdür. Fuse protokolü, herkesin anında kendi ödünç verme ve ödünç alma havuzunu oluşturmasını ve dağıtmasını sağlar.
  • Tranches: Rari, risk azaltmada öncü olan ve DeFi sektöründe sabit faiz oranları sağlayan bir DeFi protokolü olan Saffron Finance’e entegre edilmiştir. Bu Tranches para yatıran kullanıcılar, garantili faiz oranlarının yanı sıra, likidite sağlamak için ek bir teşvik olarak Saffron Finance’in yerel token SFI emisyonlarını alırlar.
  • Pool2: Pool2, merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) RGT kripto likidite sağlayıcıları (LP’ler) için DEX’in kendisi tarafından sunulanlara ek olarak ekstra teşvikler sağlar. Örneğin, kullanıcılar RGT-ETH Havuzunda SushiSwap üzerinde hem RGT hem de ETH stake edebilir ve SushiSwap’tan kazanılan SUSHI ödüllerine ek olarak ekstra RGT token ödülleri kazanabilir.

Rari Yönetim Tokenı (RGT)

Rari yönetişim tokenı (RGT), yalnızca Rari Capital’in yönetişim tokenı olarak değil, aynı zamanda kullanıcıların likidite havuzu katkılarından getiri elde edebilecekleri birincil para birimi olarak da işlev görür. Daha spesifik olarak, RGT aşağıdakiler için kullanılır:

  • Yönetişim: RGT token sahipleri, zincir içi yönetişim yoluyla oylamaya katılabilir.
  • Likidite madenciliği: Kullanıcılar, likidite madenciliği ödülleri ve DEX işlem ücretlerinden bir pay kazanmak için DEX’lerdeki likidite havuzlarına katkıda bulunabilirler.

Eylül 2021’de Rari kripto topluluğu, 2.500.000 RGT tokenını hemen ve sonraki üç yıl boyunca doğrusal bir oranda 7.500.000 RGT’yi hemen basma teklifini onayladı. Bu, basılacak ve Rari DAO hazinesine tahsis edilecek toplam 10.000.000 RGT’yi temsil ediyor. 2022 yılının Şubat ayında, maksimum ve toplam RGT token arzı 12.500.000 ve dolaşımdaki arz 12.135.000 idi.

Rari Governancec

Rari Kripto Yönetişim Süreci

Rari’nin yönetimi, RGT token sahipleri tarafından GovernorBravo aracılığıyla dikte edilen sabit kodlanmış Rari Capital merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) yönetişim süreçleriyle hem zincir içi hem de zincir dışı bir bileşen içerir: Compound’dan çatallanan basit ama güçlü bir yönetişim sistemi .

Bununla birlikte, Rari’nin topluluk üyeleri arasındaki üst düzey fikir birliği sürecinin birçok yönü, RGT kripto sahipleri topluluğu tarafından zincir dışı sonuçlandırılır. Topluluğun ana katkıda bulunanları, “taskforces ” adı verilen bağımsız çalışma grupları şeklinde organize edilmiştir. Her görev gücü kendi belirlenmiş hedefini veya vizyonunu taşır ve kaynaklarını nasıl harcayacağı, katkıda bulunanları nasıl işe alacağı ve onlarla işbirliği yapabileceği ve vizyonunu gerçekleştirmek için kararlar alacağı konusunda büyük ölçüde özerkliğe sahiptir. Şu anda, bunlar görev güçleri:

  • Infrastructure taskforce: Temeldeki en sağlam borç verme ve ödünç alma protokolünü oluşturmak ve altyapı ekibi olmadan gelişmesini sağlamak için uygun altyapıyı kurmak.
  • Market XYZ taskforce: Rari Protokolü için herkesin erişebileceği bir ön uç ve iş oluşturma protkolü. Katman-2 çözümlerine vurgu yaparak, temel alınan protokolün bazı daha egzotik kullanım durumlarını keşfetmek.
  • Generalized applications taskforce: Rari Protokolü üzerine entegrasyonlar ve uygulamalar oluşturma.

RGT token sahipleri, Rari kripto yönetişim girişimleri için vizyon ve hedefler sağlama konusunda sorumlu taraftır. Bu nedenle Rari, topluluk uyumunu ve şeffaflığını sağlamaya, düzenli topluluk çağrılarına ev sahipliği yapmaya ve Discord gibi sosyal kanalları sürdürmeye büyük önem veriyor .

RGT Coin Yorum ve Geleceği 2022

Rari’nin ürünleri, DeFi’nin artan kullanıcı popülasyonunda bulunan farklı ihtiyaçlara göre uyarlanmış, değer yaratma için güçlü seçenekler ve seçenekler sunarak bireyleri güçlendirmeyi amaçlamaktadır. 2022 yılının Şubat ayında, Rari’nin çeşitli protokollerinde kilitli toplam değeri (TVL) 1,4 milyar ABD Doları’nın üzerindeydi ve 10.000’den fazla katılımcı kullanıcı topluluğu, daha fazla büyüme için iyi bir konumda.

RGT 1Y graph coinmarketcap
Rari Governance (RGT) Grafiği

RGT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RGT Coin 13.25 TL TL’den işlem görüyor. RGT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.95% değişim gösterdi. RGT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 392 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 4,631,517 $ dolar seviyesinde.

RGT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RGT Coin 0.411489 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle RGT Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 68.21 dolarla kaydetti. Bununla birlikte RGT yılın en düşük seviyesini ise 3.69 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner