Yükleniyor...

Elon Musk, Web3’le İlgili Alaycı Bir Tweet Attı

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce paylaştığı tweet ile sürekli Web3’ü savunan insanlarla alay ederek Web3 tartışmalarından sıkıldığını gösterdi.

elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce paylaştığı tweet ile sürekli Web3’ü savunan insanlarla alay ederek Web3 tartışmalarından sıkıldığını gösterdi.

Elon Musk, Twitter’da erkekler tuvaletinde geçen bir meme’i takipçileriyle paylaştı. Meme’de bir adam, bir sürü boş pisuvarın yanından geçerek tuvaletteki başka bir adama, “hey dostum, kriptoya girmelisin, gelecek web3’te, DAO’muza katılmalısın” şeklinde konuşuyor. Bu meme’in, popüler “pisuvar görgü kuralları” çizgi romanından alındığı belirtiliyor.

Web3 terimi, kripto fenomenlerinin ve risk sermayedarlarının son birkaç aydır kullanmaya başladığı yeni bir terim haline geldi. Terimin tam tanımı belirsiz olsa da, “Web 3.0”, insanların Blockchain ve diğer en son teknolojilerin yardımıyla verilerinin sahipliğini geri aldığı internetin ütopik bir vizyonu olarak anlamlandırılıyor.

Cornell Üniversitesi profesörü James Grimmelmann kısa süre önce Web 3.0’ı vaporware olarak tanımladı.

Ancak Musk, bu haftanın başlarında bu süslü terimin, kendisine saçma geldiğini tweetledi.

Musk ayrıca Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un sektördeki dolandırıcılıkların çoğalmasıyla ilgili bir tweet’ine “NFT’ler doları yükseltiyor” şeklinde yanıt verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner