Yükleniyor...

Elon Musk’a Açılan Dogecoin Davasına Yeni İsimler Katıldı

Tesla CEO'su Elon Musk'a, meme kripto para birimi Dogecoin'i (DOGE) desteklediği için açılan davaya yeni isimler dahil oldu.

Elon Muska Acilan Dogecoin Davasina Yeni Isimler Katildi

Tesla CEO’su Elon Musk‘a, meme kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) desteklediği için açılan davaya yeni isimler dahil oldu.

Elon Musk’a geçtiğimiz aylarda Dogecoin‘i destekleyerek bir ponzi şeması yürüttüğü gerekçesiyle dava açılmıştı. 258 milyon dolarlık davaya, yedi yeni yatırımcı ve altı yeni sanık eklendi.

Elon Musk’ın Dogecoin Davasına Sunulan Şikayet Değiştirildi

dogecoin elon musk

Manhattan Federal Mahkemesi’ne sunulan değiştirilmiş bir şikayete göre Elon Musk, Tesla, SpaceX, Boring ve diğerler şirketleri ile Dogecoin’in fiyatını kasıtlı olarak artırdı ve sonrasında çökmesine izin verdi.

Yeni isimlerin katıldığı davanın değiştirilen iddianamesinde, davalıların, diğer Dogecoin yatırımcılarının yanında on milyarlarca dolar kar elde ettikleri belirtiliyor. Ayrıca davalılar, başından beri kripto para biriminin gerçek değerinin olmadığını ve değerinin yalnızca pazarlamaya bağlı olduğunu bildiklerini de söylediler.

Değiştirilen şikayette, Elon Musk’ın Twitter üzerinden kısa bir süre önce “Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini” açıklaması ve açıklamasında Tesla ve SpaceX fabrikalarının çevresindeki pek çok kişinin kendisinin bu desteği sürdürmesini talep ettiği dile getirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner