Yükleniyor...

Bitcoin Tekrardan 19 Bin Doların Üzerinde! 8 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 3,8 yükselerek 1,02 trilyon dolar oldu.

Bitcoin Tekrardan 19 Bin Dolarin Uzerinde 8 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 3,8 yükselerek 1,02 trilyon dolar oldu. Kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin‘de son durum ne ? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 2,6’lık yükselerek başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, ani düşüşüyle beraber 19 bin seviyesinin altında işlem görmeye başlamıştı. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi ve kimilerinde iki haneli düşüşler gerçekleşmişti. Bunun ardından Bitcoin, tekrardan 19 bin doların üstünü gördü.

btc 4 saatlik 5
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 19-20 bin dolar seviyesi oldukça kritik. Bitcoin’in buralara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 22-23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 7,1’lik yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum‘un Bellatrix güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştiği duyurulmuştu. İlerleyen günlerde ağda ve piyasada herhangi bir sorun olmadığı takdirde bu yaşanacak tarihi olayın fiyata olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Ethereum, 1500 dolar desteğini kaybetmesinin ardından hızlı bir şekilde toparlanarak 1500 dolar desteğini geri aldı.

eth 4 saatlik 3
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1500 dolar bandı olabilir. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Son Durum

Piyasa değeri bakımından piyasanın 7. coini olan XRP de güne yükselerek başladı. Güne 4,8 yükselerek başlayan XRP piyasadaki çalkantılardan etkilendi.

xrp 4 saatlik
XRP’nin 4 saatlik grafiği

XRP’deki en güçlü destek şu anda 0.32 dolar bölgesi diyebiliriz. Buradan bir aşağıdaki destek ise 0.3 dolar bandı. Bir üst direnç ise 0.36 dolar seviyesi. Yazı yazıldığı an itibariyle XRP 0.33 dolardan işlem görüyor.

XRP canlı fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner