Yükleniyor...

BNB Chain, Yeni Teknolojisini Duyurdu

Binance'in Katman 1 blockchain ağı BNB Chain, zero knowledge kanıt ölçekleme teknolojisi zkBNB'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

BNB Chain Yeni Teknolojisini Duyurdu

Binance‘in Katman 1 blockchain ağı BNB Chain, zero knowledge kanıt ölçekleme teknolojisi zkBNB‘nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

zkBNB’nin kullanıcı deneyimini ve saniyedeki işlemler gibi ölçeklenebilirlik ölçümlerini iyileştirmesi hedefleniyor.

BNB Chain’in Yeni Teknolojisi ZK

Binance‘in Katman 1 blockchain ağı BNB Chain, zkBNB adını verdiği kendi zero knowledge (ZK) kanıtlı ölçekleme teknolojisini duyurdu.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in ‘Endgame’ makalesinde vurguladığı gibi, zero knowledge kanıtları, merkezi olmayan blockchaini ölçeklenebilirliği için uygun uzun vadeli çözümlerden biri olarak görülüyor. Zero knowledge basitçe, ayrıntıları açıklamaya gerek kalmadan belirli bilgilerin doğrulanmasını sağlamak için matematiksel kanıtları kullanan, gelişmekte olan bir ölçeklendirme ve gizlilik teknolojisidir.

bnb chain

BNB Chain, en yaygın olarak benimsenen Layer-1 blockchainlerinden biridir ve 5,4 milyar dolardan fazla toplam kilitli değere (TVL) ev sahipliği yapar. Yazı yazıldığı an itibariyle BNB Chain, DeFiLlama‘ya göre tüm zincirler arasında 3. sırada yer alıyor.

ZkBNB’nin amacı, saniye başına daha hızlı işlemler (TPS), kesinlik, daha düşük işlem maliyetleri ve daha önce böylesi görülmemiş ölçeklenebilirlik için ZK SNARK’lar olarak bilinenleri kullanırken temel katmanındaki güvenliği korumak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner