Yükleniyor...

Elon Musk’ın Ardından Twitter’ı Satın Almak İsteyen Şirketlerin Sayısı Artıyor

Elon Musk kısa bir süre önce Twitter'ı satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklifte bulunmuştu.

elon musk

Elon Musk kısa bir süre önce Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklifte bulunmuştu. Görünüşe göre Twitter’a talip olan başka şirketler de var.

Reuters’ın haberine göre anonim kaynaklar, özel sermaye şirketlerinin Twitter için bir ortaklık kurmaya istekli olduğunu belirtti. Ancak kaynaklar, şirketlerin isimlerini vermeyi reddetti.

Teknoloji odaklı bir özel sermaye şirketi olan Thomas Bravo, kısa süre önce sosyal medya platformunu satın almak için Twitter ile iletişime geçmişti.

Bazı anonim kaynaklara göre Apollo Global Management Inc’in, Twitter’ın satın alınması için finansman sağlamayı tartışıyor. Şirket, hem Elon Musk ile hem de sosyal medya devini satın almak isteyen diğer şirketler ile çalışmaya açık olduğunu belirtiyor.

Apollo ve Twitter, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Elon Musk kısa bir süre önce Twitter’ın hisselerinin bir kısmını satın alarak büyük sükse yaratmış, ardından da tamamını satın almak için harekete geçmişti. Musk’ın bu hamlesine karşılık olarak Twitter yönetim kurulu, çeşitli önlemler almıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner