Yükleniyor...

Blizzard Yöneticisi, NFT Planlarının Olmadığını Açıkladı

Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, şirketin herhangi bir NFT planı olmadığını açıkladı.

blizzard

Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, şirketin herhangi bir NFT planı olmadığını açıkladı.

World of Warcraft ve Diablo gibi oyunların arkasındaki şirket Blizzard, oyuncuların yeni ortaya çıkan trendler hakkında görüşlerini ölçmek için bir anket düzenledi. Anketta kripto para ve NFT’lerin de yer alması, şirketin NFT planı olduğuna dair dedikoduların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Ancak Blizzard’ın başındaki isim Mike Ybarra, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada böyle bir planlarının bulunmadığını kaydetti.

NFT’ler 2022 yılında muazzam bir popülarite kazanırken, oyun sektörü de NFT’lere büyük ilgi göstermeye başladı.

S.T.A.L.K.E.R. oyunun arkasındaki Ukraynalı oyun şirketi GSC Game World, oyun topluluğundan gelen tepkiler sebebiyle NFT projesini rafa kaldırdığını açıklamıştı.

Oyuncuların yoğun olarak kullandığı sohbet programı Discord da, gelen yoğun eleştiriler sebebiyle Ethereum ve NFT planından vazgeçtiğini duyurmuştu.

Assassin’s Creed ve Far Cry gibi oyunların yapımcı şirketi Ubisoft ise, NFT’ye yoğun ilgi gösteren şirketler arasında yer alıyor. Bir Ubisoft yöneticisi, oyuncuların NFT’ye karşı isteksizlik göstermesinden ötürü yakınmış, insanları bu sektörü tam olarak anlamadığını dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner