Yükleniyor...

Elon Musk’ın Favori Kripto Parası, Popüler Borsa Bitstamp Tarafından Reddedildi

Dogecoin'in (DOGE) yakın zamanda Bitstamp'ta listelenmesini beklemeyin.

bitstamp exchange

Dogecoin’in (DOGE) yakın zamanda Bitstamp’ta listelenmesini beklemeyin.

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, Dogecoin’in vasat olduğunu düşünüyor. En eski kripto para borsalarından birinin başkanı Financial News’e, meme paranın eklenmesinin ticaret platformunun nicelikten çok kaliteye öncelik veren titiz listeleme politikasına ters düşeceğini söyledi:

“Bu nicelik yarışı değil, nitelik yarışıdır.”

Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’leriyle Dogecoin fiyat dalgalanmalarına neden olduğundan bahseden Sawyer, bu tür bir piyasa manipülasyonunun doğru olmadığını söyleyerek müşteri korumasının önemini vurguladı:

“Sorun şu ki, bir milyarderin tweet’iyle yükselen veya bir milyarderin tweet’i üzerine düşen token’ları tercih etmenin doğru olduğunu düşünmüyoruz.”

Bilindiği üzere birçok büyük borsa, meme para çılgınlığı arttığında Dogecoin’i listelemek için birbiriyle yarıştı. Gemini, Mayıs ayında kapılarını Dogecoin’e açarken, Haziran ayında ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase onu takip etti.

Daha önce bildirildiği üzere Bitstamp, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık ayında Ripple’a dava açmasının ardından ABD’de XRP ticaretini askıya alan ilk büyük borsa oldu.

Kripto para endüstrisindeki hızla gelişen düzenleyici ortam, muhafazakar listeleme politikasına bağlı kalmanın ve riskli altcoinlerden kaçınmanın kazanan bir strateji olabileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner