Yükleniyor...

Elon Musk’ın Tweet’inden Sonra Artan Dogecoin (DOGE) Hala Pozitif Bölgede

Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto para piyasasının diğer önemli coin'lerinin düzeltme yaşamasına rağmen son 24 saatte %32 oranında arttı.

elon musk dogecoin

Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto para piyasasının diğer önemli coin’lerinin düzeltme yaşamasına rağmen son 24 saatte %32 oranında arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in rallisi bir süredir bekleniyordu: önceki tüm boğa piyasalarında DOGE, BTC’ye kıyasla nispeten güçlü ralliler gördü. Bu son ralli, Elon Musk tarafından güçlendirilmiş gibi görünüyor. Dün de haberimizde yer verdiğimiz gibi Tesla ve SpaceX’in başında bulunan ünlü isim önceki gün Twitter’da Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulundu. Musk hemen ardından Dogecoin’inle alakalı da bir tweet attı.

Kripto para birimi hemen yükselmeye başladı ve bu, milyarderin son birkaç yılda kripto para biriminden bahsettiği her seferde meydana geldi. Önceki zamanlardan farklı olarak, DOGE bu ralliyi sürdürüyor gibi görünüyor. Yine Dogecoin, bu makalenin yazıldığı saat itibariyle son 24 saatte %32, son 7 günde ise %60 oranında değer kazandı.

Musk, BTC ve Dogecoin hakkında yukarıda bahsedilen tweetleri attığı sırada Bitcoin’e yatırım yapmakla ilgilendiğini belirtti. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yöneticinin Bitcoin hakkındaki tweet’ine yanıt olarak şunları söyledi:

“Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız, TSLA dolarlık bilançoyu ABD dolarından #BTC’ye dönüştürün. S&P 500’deki diğer firmalar liderliğinizi takip edecek ve bu zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelecektir.”

Musk, bu dönüşümü yapma fikrinin peşinden Bitcoin’de bu tür işlemlerin mümkün olup olmadığını sorarak yanıt verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x