Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Sert Düşüş! Sebebi Ne?

Bitcoin (BTC) fiyatında sert düşüş yaşandı.

btc altcoin dusus

Bitcoin (BTC) fiyatında sert düşüş yaşandı. Kripto para birimi son 24 saatte %4 oranında gerileme yaşadı. BTC, yazının yazıldığı sırada 22.600 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin sabah saatlerinde yaklaşık 24.000 dolarlık seviye civarlarında işlem görüyordu. Kripto para birimi daha sonra ciddi bir gerileme yaşamaya başladı. Buna sebep olarak ise DXY’nin (Amerikan Dolar Endeksi) yukarı yönlü hareketi gösterildi.

Ekran Resmi 2020 12 21 14.02.58

Altcoin’lerde de Gerileme Yaşanıyor

Bitcoin’in bu düşüşü tüm kripto para piyasasını olumsuz etkilemiş durumda. Son zamanlarda elde edilen kazançların çoğu bu düşüşle beraber eriyor gibi görünüyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) %8, XRP %10, Litecoin (LTC) %9.44 ve Chainlink (LINK) %9.13 oranında değer kaybı yaşadı.

Analistler de DXY hakkında açıklamalarda bulunuyor. Yerli kripto para analistlerinden Wolfe “Bütün piyasaları ilgilendiren Dolar İndeksi baya baya kritik yerde. Çift tepe formasyonu aktif olabilir bu da bütün piyasaları yukarı ivme verir. Ama şelale gibi aktığından bu biraz zor görünüyor” ifadelerini kullandı.

Popüler analist il Capo of Crypto ise Bitcoin’in 21.000 dolara kadar gerileyebileceğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner