Yükleniyor...

Elon Musk’ın Twitter hamlesi Dogecoin’i (DOGE) harekete geçirdi!

Twitter'daki konum kısmına D harfini ekleyen Elon Musk, Dogecoin'i (DOGE) anlık olarak yüzde 10'a yakın yükseltti.

Dogecoin Elon Musk Destegiyle Gucleniyor

Twitter’daki konum kısmına D harfini ekleyen Elon Musk, Dogecoin’i (DOGE) anlık olarak yüzde 10’a yakın yükseltti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’daki olacak değişiklikleri işaret eden Elon Musk, “X” gibi terimler ile bazı konuların ipuçlarını vermişti. Şimdi de Twitter’daki konum kısmında X yazısının yanına D harfini ekleyen Musk, DOGE’de anlık yükselişin yolunu açtı. BTC’deki düşüşe rağmen Musk etkisiyle yükselişe geçen DOGE, anlık olarak yüzde 9,01’lik bir yükseliş yaşadı.

doge

DOGE’deki (DOGE) volatilite zirvede

Kripto paralarda bir süredir Ripple (XRP) hakimiyeti sürüyordu. Fakat SEC davasının durulması ve Ripple aleyhine birçok yetkili ismin açıklamada bulunması, XRP’nin ivmesini adeta kırdı. XRP’deki hacmin bir kısmı, DOGE’ye geçerek, yukarı yönlü fiyatlamasında büyük bir etken oldu. Birkaç gündür değer kaybeden BTC’ye rağmen temel ve teknik analiziyle artış gösteren DOGE, yeniden ilgi topladı.

Hem XRP hem de Elon Musk kaynaklı olarak gündemde kalmaya devam eden memecoin, birçok şaşırtıcı veriyi beraberinde getirdi. Musk’ın Twitter’daki değişimleri sebebiyle DOGE, daha fazla ilgi ve umut yarattı. Merak edilen önemli konulardan biri ise, yeni platformda “DOGE ile ilgili eklentiler olacak mı?” şeklinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner