Yükleniyor...

Elon Musk’ın Uydu İnternet Ağı Starlink, Dogecoin’i (DOGE) Kabul Edebilir

Tesla CEO’su Elon Musk, uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş uydu takımyıldızı Starlink'in en büyük meme token Dogecoin'i kabul etmeye başlayabileceğinin sinyalini verdi.

Elon Musk Starlink

Tesla CEO’su Elon Musk, uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş uydu takımyıldızı Starlink’in en büyük meme token Dogecoin’i kabul etmeye başlayabileceğinin sinyalini verdi.

Musk, topluluktan gelen böyle bir talebe göz kırpan yüz emojisi ile yanıt verdi.

Starlink, dünyanın dört bir köşesine internet erişimi sağlamayı amaçlayan bir proje. Şirketin şu anda yaklaşık 2.000 işlevsel uydusu var. Hizmet, donanım kiti için 499 ABD doları ödemenin yanı sıra aylık 99 ABD Doları tutarında.    

Musk Tesla’nın, bazı ürünlerinin Dogecoin ile satın alınmasına izin vererek kripto para biriminin fiyatını önemli ölçüde yükseltmişti. Musk, planını ilk olarak Aralık ayında açıklamıştı.

Geçen Mart ayında Tesla, Bitcoin ödemelerini etkinleştirdi, ancak çevresel kaygılar nedeniyle sonra onları durdurdu.

Dogecoin İlk 10 İçerisinde Yeniden Yer Almaya Başladı

dogecoin

Bu arada Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en büyük 10 kripto para biriminin içerisinde yer almaya başladı. Meme token yazı yazıldığı sırada %0.36 oranında yükselişe geçerek 0.1451 dolardan işlem gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner