Yükleniyor...

Ethereum Bir Değer Deposu mu? Kripto Para Analisti Benjamin Cowen, ETH’yi Altınla Kıyasladı

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, önde gelen akıllı sözleşme platformunun bir değer deposu olmak için gerekenlere sahip olup olmadığını belirlemek için Ethereum'u (ETH) incelediğini söyledi.

eth altin

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, önde gelen akıllı sözleşme platformunun bir değer deposu olmak için gerekenlere sahip olup olmadığını belirlemek için Ethereum’u (ETH) incelediğini söyledi.

Cowen, kripto kanalı InvestAnswers ile gerçekleşen yeni bir röportajda, birçok yatırımcının altını bir değer saklama aracı olarak görmesine rağmen, değerli metalin son on yılda neredeyse stabil kaldığını vurguladı.

“Değer deposu derken insanlar ne demek istiyor? Aynı fiyatta kalmasını ve değeri saklamasını mı, yoksa değerinin artmasını mı istiyorsunuz? Sanırım orada bir kopukluk var… Twitter’da altınla alakalı gördüğümüz şeylerden biri de bu. Bunu seven bir sürü altın yatırımcısı var çünkü teorik olarak bir değer deposu, ama sorun şu ki on yılda hiçbir şey yapmadı, bu yüzden fiyat 10 yıl öncekiyle aynı olsa da, o kadar değerli değil. Enflasyon yüzünden.”

Kripto analisti, ETH’nin değeri son 12 ayda yaklaşık 50 kat arttığından, Ethereum’un aslında altından daha iyi bir değer deposu olduğunu savunuyor.

“Ethereum’ın Bitcoin gibi zamanla yükseleceğini düşünüyorum ve bence ‘değer deposu’ tanımı, doğru bir zaman ufkunuz olduğu sürece geçerlidir. Monoton olarak artar. Ara sıra düşme esnekliği verirseniz, bunun mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bir şeyin yılda 48 kat artarak 100 dolardan 4.800 dolara çıkmasını ve bir tür geri çekilme ve uzun konsolidasyon aşamasına sahip olmamasını gerçekten bekleyemezsiniz. Buna izin verdiğiniz sürece, aynı anlatıyı sunabileceğinizi düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner