Yükleniyor...

Elon Musk’tan Esinlenen Kripto Para 2 Büyük Borsada Listelendi, Yükselişe Geçti!

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Huobi ve Gemini, Tesla CEO'su Elon Musk'ın adını taşıyan bir meme kripto parasını listelediler.

dogelon

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Huobi ve Gemini, Tesla CEO’su Elon Musk’ın adını taşıyan bir meme kripto parasını listelediler. Kripto para Ekim ayında OKEx’te listelendikten sonra büyük borsalardan ilgi görmeye başlamıştı.

En iyi kripto ticaret platformlarından biri olan Huobi, dün erken saatlerde meme kripto para birimi Dogelon Mars’ı (ELON) listeledi. Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından yönetilen kripto para borsası Gemini de erken saatlerde ELON’un artık web sitesinde ve mobil uygulamada kullanılabileceğini duyurdu. Meme kripto para birimi ABD doları, Kanada doları, İngiliz sterlini ve euro karşısında alınıp satılabilecek.

Gemini tarafından listelenmek, borsanın güçlü yasal uyumluluk özellikleri nedeniyle ELON için oldukça önemlidir. Kasım ayının ortalarında, New York merkezli ticaret platformu, yılın en iyi performans gösteren kripto para birimi olan Shiba Inu’ya da destek ekledi ve bu da rallinin körüklenmesini sağladı.

Başka bir Dogecoin rakibi

Dogelon Mars, Dogecoin çılgınlığının zirvesinde Nisan ayında Ethereum ağında piyasaya sürülen bir ERC-20 tokenıdır. Milyarder ile hiçbir şekilde ilişkili olmamasına rağmen, ELON önemli bir takipçi kitlesi kazanmayı başardı. Resmi hesabı 322.000’den fazla Twitter takipçisine sahiptir.

ELON fiyatı son 24 saatte %25 arttı ve bu da piyasa değerini 930 milyon dolara çıkardı. En son artış, tokenın erken saatlerde CoinMarketCap’teki ilk 100 kripto para birimine kısaca yeniden girmesine izin verdi. ELON, yazının yazıldığı sırada 95. sırada yer alıyordu.

Kripto para son 24 saatte %39 oranında artışla 0.000001839 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner