Yükleniyor...

Bitcoin, 50.000 Dolar Seviyesini Aştı ve “Santa Rallisi” İçin Beklenti Arttı

Lider kripto varlık Bitcoin, Bitstamp borsasında 51.

btc 2 1

Lider kripto varlık Bitcoin, Bitstamp borsasında 51.386 dolar seviyesine kadar çıkarak yatırımcıları sevindirdi.

Bitcoin, 7 Aralık 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve 42.000 dolara kadar düştüğü bu dönemde %22’lik bir artış göstermeyi başardı.

btc

SushiSwap, (SUSHI) %23,74’lük yükselişle sektörün toparlanmasına öncülük etti. Aave (AAVE), Compound (COMP) ve Uniswap (UNI) de çift haneli yükselişler göstermeyi başardı.

Santa Rallisi mi Geliyor?

Kripto trader’ları potansiyel bir “Santa Rallisi”nin Bitcoin değerini yıl sonuna kadar daha yükseğe çıkarabileceğini umuyor.

Santa Rallisi terimi, 1972 Stock Trader’s Almanac’ta ABD borsa trader’ları tarafından ortaya atıldı. Geçtiğimiz 92 yıl boyunca S&P 500, yılın son işlem seansını ve yılın ilk ayındaki iki işlem seansını içeren 9 günlük bir işlem döneminde, %77’lik bir artış ortaya koydu.

Geçmişe bakıldığında Bitcoin, yukarıda belirtilen 9 günlük dönemde ABD borsasından daha düşük performans gösteriyor. Bu sebeple Santa Rallisi olasılığı hisse senetleri için daha yüksek bir ihtimal. Ancak Bitcoin toparlanmayı devam ettirirse bu durumu tersine çevirebilir.

Mike Novogratz, 2022 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’in daha fazla yükselmesini beklemediğini söyledi. Zira ona göre piyasalarda bir düşüş hissi söz konusu.

Bitcoin, Aralık ayını yeşil renkte bitirmek istiyorsa, önümüzdeki 7 gün içerisinde %11’lik artış kaydetmesi gerekecek.

Lider kripto para, yazı kaleme alındığı sırada 50,779 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner