Yükleniyor...

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC) Eleştirilerine Yanıt Verdi

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, uluslararası kuruluşların sıklıkla El Salvador'un Bitcoin politikasını eleştirmesine tepki gösterdi.

nayib 2

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, uluslararası kuruluşların sıklıkla El Salvador’un Bitcoin politikasını eleştirmesine tepki gösterdi.

El Salvador, Bitcoin’i benimsediğinden beri konuyla ilgili birçok uluslararası kuruluşlar tarafından eleştirilmeyi sürdürüyor. Bukele bu eleştirilere genel bir yanıt vermek için Twitter’a gitti.

“Uluslararası kuruluşların “Bitcoin Deneyi” olarak adlandırdıkları şey, kitlesel benimsemenin bir ülkenin ekonomisini nasıl değiştirdiğini dünyanın izlemesinden başka bir şey değildir.

Eğer iyi olursa, FIAT paralar için oyun biter

El Salvador, gerçek devrimi ateşleyen bir kıvılcımdır”

İngiltere Merkez Bankası, Uluslararası Para Fonu v.b. gibi kuruluşlar, El Salvador’un Bitcoin politikalarını eleştirmeyi sürdürüyor. Buna karşın El Salvador, Bitcoin politikasından sapmış değil. Ülke her geçen gün Bitcoin rezervini de artırmayı ihmal etmiyor.

Ülke, geçtiğimiz gün kabaca 1 milyon dolar değerinde 21 Bitcoin daha satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner