Yükleniyor...

Elon Musk’tan McDonalds’a İlginç Dogecoin Teklifi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da McDonalds tartışmalarına katıldı.

elon musktan mcdonaldsa ilginc dogecoin teklifi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da McDonalds tartışmalarına katıldı. Musk bugün attığı tweette “Eğer McDonalds Dogecoin’i kabul ederse, televizyonda Happy Meal yerim” dedi.

Bilindiği gibi Kripto Twitter olarak bilinen Twitter’daki kripto topluluğunda, piyasadaki düşüşün ardından McDonalds esprileri baş göstermişti. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’ye kadar birçok isim topluluktaki McDonalds esprilerine katıldı.

Tweete kripto varlık topluluğundan tepkiler gecikmedi. Önde gelen kripto fenomenlerinden Eljaboom Musk’a yanıt verdiği tweette şunları söyledi:

Bir Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin

Elon Musk, Dogecoin’in bir ödeme yöntemi olarak oldukça verimli olduğuna inanıyor ve bunu her fırsatta dile getiriyor. Dogecoin’in geçtiğimiz yıl yaşadığı büyük yükseliş ile birlikte birçok kurum, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etti. Musk şimdi de, son zamanlarda kripto topluluğuna ilgi gösteren McDonalds’a her zamanki esprili diliyle bir teklifte bulundu.

Tweetin ardından Dogecoin’de küçük bir yukarı yönlü hareket gerçekleşti ve işlem gördüğü 0.13 dolar seviyesinden, 0.14 seviyesine yükseldi. Diğer taraftan Dogecoin, piyasada yaşanan toparlanma dalgası ile son 24 saatte %11 değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner