Yükleniyor...

Emirates, Ödeme Seçeneklerine Bitcoin’i (BTC) Eklemeyi Planlıyor

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketi olan Emirates, ödeme seçeneklerine Bitcoin'i eklemeye planladığını duyurdu.

emiratesa

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketi olan Emirates, ödeme seçeneklerine Bitcoin’i eklemeye planladığını duyurdu.

Emirates, müşterilerle hem daha hızlı hem de daha esnek bir şekilde etkileşim kurma hedefinin bir parçası olarak, blockchain, metaverse ve kripto para birimi gibi dijital teknolojileri kullanmayı amaçlıyor.

Emirates, Bitcoin’i Ödeme Seçeneklerine Ekleyecek

emirates bitcoin

Emirates’in COO’su Adel Ahmed Al-Redha, Emirates’in Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak kullanmayı planladığını ve şirketin NFT’lerle ilgilendiğini söyledi.

Al-Redha ayrıca bir medya toplantısında, merkezi Dubai’de bulunan havayolunun, uygulamalar geliştirmek amacıyla metaverse ve NFT’ler için yeni personeller işe alacağını belirtti.

NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır” şeklinde konuşan Al-Redha, havayolunun uçak kayıtlarını izlemek için blok zinciri kullanacaklarını söyledi.

CEO, metaverse ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Metaverse, ister operasyonda, ister eğitimde, ister web sitesinde satışta, isterse eksiksiz bir deneyimde olsun, tüm süreçlerinizi metaverse tipi bir uygulamaya dönüştürebilecek, ancak daha da önemlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner