Yükleniyor...

BitRiver, ABD Yetkililerine Dava Açmayı Planlıyor

Rusya'nın en büyük kripto madenciliği operatörlerinden olan BitRiver, ABD yetkilerine dava açmaya hazırlanıyor.

bitriver

Rusya’nın en büyük kripto madenciliği operatörlerinden olan BitRiver, ABD yetkilerine dava açmaya hazırlanıyor.

BitRiver, yaptırım listesine eklendiği gerekçesiyle ABD Hazine Bakanlığı’na dava açmayı düşünüyor. Şirket ayrıca ABD’yi haksız rekabete teşvik etmekle ve DTÖ kurallarını ihlal etmekle suçladı.

BitRiver, ABD’nin suçlamalarını “asılsız ve gerçek dışı” olarak nitelendirdi. Şirket yaptığı basın açıklamasında Rus hükümetiyle hiçbir bağı bulunmayan %100 özel bir şirket olduklarını ve ülkedeki rejime yaptırımları atlatmak için yardım etmediklerini ifade etti. Ayrıca haksız sebeple uygulanan yaptırımların itibar zedelenmesine neden olduğu ifade edildi.

ABD Hazine Bakanlığı, 20 Nisan’da BitRiver’ın ABD vatandaşları ile ticari ilişki kurmasını yasaklayan yaptırımlarını açıkladı. Yetkililer, Rusya’nın kripto para madenciliğinde önemli “karşılaştırmalı avantajlara” sahip olduğunu belirterek, bireylerin veya şirketlerin yaptırımlardan kaçınmak için kriptoyu kullanabileceği endişesini dile getirdi.

BitRiver, bunu yalanlayarak her zaman kurumsal yönetime bağlı kaldıklarını ve faaliyet gösterdikleri ülkelerde yasalar uyduklarını belirtti.

Şirket, Hazine Bakanlığı’nın yaptırımını “yerel şirketleri koruma” niyetine bağlayarak ABD makamlarını sorumsuzlukla suçladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner