Yükleniyor...

ANC Coin Nedir? Anchor Protocol (ANC) Coin Yorum ve Geleceği 2022

ANC Coin tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol'ün yerel kripto para birimidir.

ANC coin

ANC Coin tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ün yerel kripto para birimidir. ANC, stake eden kullanıcılar tarafından oylanabilecek yeni yönetim anketleri oluşturmak için kullanılabilir.

Seul merkezli şirket olan Terraform Labs,  DAI dolaşımını aşmayı amaçlayan TerraUSD (UST) stabilcoinine yönelik talebi artırmayı beklediği, beklenen borç verme ve tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ü başlattı.

Stablecoin’in cazibesini artırmak için Anchor Protocol, net karlılık ve öngörülebilirliği dengeleyerek diğer Merkezi Olmayan Finans (DeFi) tekliflerinden daha iyi performans gösteren getiriler sunmaya çalışmaktadır. Geliştiricilere göre bu, Terra’nın kendi blok zincirinden doğrulama ödüllerinden gelecek, ancak sonunda bu tür ödüller diğer zincirlerden de entegre edilecek. Anchor Protocol ivme kazanırsa, DeFi alanında güçlü bir oyuncu haline gelebilir ve Ethereum’un ötesine geçeceği düşünülmektedir.

Ekran Resmi 2023 01 09 12.13.06

ANC Coin Nedir?

ANC Token, Anchor’un getirisinin bir kısmını yakalamak üzere tasarlanmıştır ve değerinin Anchor’un yönetim altındaki varlıkları (AUM) ile doğrusal olarak ölçeklenmesine izin verir. Anchor Protocol ücretlerini ANC pay sahiplerine paylarına oranla dağıtır ve Anchor’un benimsenmesi arttıkça pay sahiplerine fayda sağlar. ANC’nin paydaşları, protokolü daha da hak eden teklifleri teklif etmeye, tartışmaya ve oylamaya teşvik edilir.

ANC ayrıca borçlanma talebini ve ilk mevduat oranı istikrarını önyüklemek için teşvikler olarak kullanılır. Protokol, ANC tokenlerini ödünç alınan miktarla orantılı olarak stabilcoin borçlularına her blokta dağıtır.

ANC Token Özellikleri

ANC, Anchor’un AUM’uyla orantılı olarak artan bir satın alma baskısı oluşturur. Protokol ücretleri, Terraswap’tan ANC tokenleri satın almak için kullanılır ve bunlar daha sonra ANC stakerlarına stake etme ödülleri olarak dağıtılır.

ANC coin

bAsset Ödülleri

Yatırılan bAsset teminatlarından elde edilen ödüllerin bir kısmı ANC satın almak için kullanılırken, geri kalanı getiri rezervini yenilemek için kullanılır. ANC satın alımları için kullanılan bAsset ödüllerinin oranı, getiri rezervinin envanteri yeterli bir seviyeye yükselirse, yönetim kapsamlı bir şekilde ayarlanabilir. Bir kredi likidite edildiğinde, tasfiye edilmiş teminat değerinin %1’i getiri rezervine gönderilir ve bunun bir kısmı ANC satın almak için kullanılır. Bu ücret, teklif primlerinden ayrı olarak uygulanır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner