Yükleniyor...

Do Kwon: Kriz Sırasında LUNA ve UST Satılmadı

Terra CEO'su Do Kwon, dün Terra'nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaşmıştı.

do kwon aciklama

Terra CEO’su Do Kwon, dün Terra’nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaşmıştı. Ardından kendi Twitter hesabı üzerinden de açıklamalarda bulunan Kwon, Terra’nın LUNA tokeni ve stablecoin UST’nin çöküşüyle ​​ilgili konuştu.

Terraform Labs kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, dün sosyal medya hesabında da sessizliğini bozdu. Terra’nın LUNA tokeni ve stablecoin UST’nin çöküşüyle ​​ilgili üçlü tweet dizisi paylaştı.

Kwon yaptığı açıklamalarda son günlerini UST’nin 1 doların altına düşme sürecinde sıkıntı yaşamış aile bireyleri, arkadaşları, Terra müşterileri ve topluluktan kişiler ile telefon görüşmeleri yaparak geçirdiğini dile getirdi.

Yaşanan tüm bu krizler sırasında kendisi ve içinde bulunduğu herhangi bir kurumun kazanç sağlamadığını vurgulayan Kwon, kriz sırasında LUNA ve UST satışı gerçekleştirmediğini de aktardı.

Stabilcoin UST ve Terra’nın LUNA varlığının çökmesi büyük kayıplara neden oldu. Ortaya çıkan kaos, nihayetinde LUNA’nın dolaşımdaki arzı hızla arttığı için blok zincirinin ve piyasa ticaretinin durmasına yol açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner